Módní týdny jsou vždy dlouho očekávaným vrcholem módní sezony. Konají se pouze dvakrát v roce a módní svět je sleduje pozorně téměř bez pauzy na kávu. My je sledujeme v prvních řadách, na sociálních sítích, on-line magazínech nebo streamingu. Většinou máme možnost obdivovat jen to, co se odehrává na přehlídkovém mole, ale co je v zákulisí bývá přísně utajeno. Právě díky sociálním sítím se tato absurdita stala realitou.

V zákulisí tzv. backstage bývá na počátku vše nachystáno do posledního detailu. Každý model visí na ramínku, pod ním patřičný pár bot a u všeho cedule se jménem modelky, která daný model ve finále představí publiku. Těsně před vypuknutím se zákulisí změní v hotové mraveniště, které ztrácí jakýkoli řád. Všude běhají modelky, vizážisté, kadeřníci, stylisté a pak samotný návrhář, na kterém je většinou patrná nervozita, i když se jí snaží stůj co stůj skrývat.

Nejen v zákulisí je roj bzučících včel patrný i ulice či předsálí většinou praská ve švech. Novináři se předhání v rozhovorech a fotografové se snaží zachytit nejen slavné celebrity, ale i originální outfity, které často překvapí a zaujmou více než následná kolekce. Ani v Londýně či Miláně nebylo o takové outfity nouze. Kdy jindy totiž předvést svůj mimořádný styl, neohraný stereotyp, méně či více avantgardní modely nebo naopak vytříbený vkus založen na klasické eleganci. Extravaganci si většinou vezmou za své blogeři, kteří nechtějí splynout s davem. Elegance se drží šéfredaktorky a ležérního stylu pro změnu nákupčí.

Módní týdny vždy představí celou paletu stylů. O některých jsme do dané doby neměli ani tušení.

Foto: Facebook.com; WWD; Pinterest.com