Je to právě David Koma, který má stejně jako Thierry Mugler v oblibě ženskost, zdůraznění siluety a přiléhavé kousky oblečení. V jeho tvorbě není prostor pro volnost, odvázanost či neuspořádanost.

Stejně tak je tomu s jeho vůbec první kolekcí, Resort 2015, (k jejímuž vytváření se dostal po odchodu bývalého kreativního ředitele, kterého zastával Nicola Formichetti), kterou vytvořil pro francouzský dům, jehož majitelka nehodlá dále trpět „žádná objemná ramena a uzounké pasy“. David prohledal celý archiv, aby doslova přes noc vytvořil kolekci reprezentující moderní ženu značky Mugler.

mugler05

A tak si pro své budoucí zákaznice připravil ostré střihy, volné kalhoty i obtažené šaty, vše zpevněné o elastické pásky zdobené metalickými sponami. „Nyní je pro mě důležité soustředit se na neotřelé možnosti a přijmout tak výzvu k vytvoření zcela nového příběhu“, připomněl návrhář.

David si pohrál s bílou i černou barvou, které doplnil výraznou žlutou, tmavě modrou či oranžovou. Jeho bohatou kolekci tvoří pánská saka, kalhoty, nádherné asymetrické šaty v různých délkách, dva z modelů jsou pohlceny do flitrových spárů. Přísné střihy jsou několikrát odlehčeny zajímavými řešením v oblasti dekoltu, kde si Koma pohrál s průstřihy.

mugler13

Foto: WWD