Raf Simons představil v červenci v Paříži svoji kolekci Dior Haute Couture, která byla inspirována historickými tématy se kterými se souběžně prolínala inspirace astronauty. Velmi podobnou náladu vnesl i do kolekce ready-to-wear, kterou představil veřejnosti v pátek 26.září.

Mnoho klientů Dior ready-to-wear vyjádřilo přání, aby se kolekce nesla v podobném duchu jako haute couture a bylo jim vyhověno. Historické motivy se objevily i tentokrát, v kombinaci s jednoduchými střihy se zaměřením na detaily. Architektonický přístup, tak typický pro Christiana Diora, se projevil ve střizích kabátů. Jejich varianty se na mole objevily v různých barvách, s rukávy i bez, jednoduché nebo pošité jemnými květy.V kolekci se mísí nápady z uniforem astronautů, pilotů, ale i školaček a bruslařů.

dior19

V poslední haute couture kolekci a přehlídce jsem se zajímal o to najít něco velmi moderního, co prochází něčím velmi historickým. Zejména pak prostřednictvím srovnávání různých témat “vysvětluje ke kolekci Raf Simons. “Pro tuto kolekci jsem chtěl pokračovat. Myslel jsem, že by bylo dobré to více prozkoumat. Chtěl jsem, aby ready-to-wear byla více moderní, dynamičtější, reálnější. Aby byla k dispozici pro širší publikum.”

dior16

Make-up artist Peter Philips také pokračoval ve futuristické vizi Dior. Výrazné stříbrné proužky zdobily oční víčka modelek. Vyřezány laserem se pak objevily v odstínech růžové, pistácie i žluté barvě. Velmi přirozeně a svěže také vypadal celý make-up.

Přehlídku si samozřejmě nenechalo ujít mnoho známých osobností. Do prvních řad tak usedla například bývalá první dáma Francie Carla Bruni-Sarkozy, herečka Marion Cottilard nebo krásná Olivia Palermo.

Marion Cotillard

Marion Cotillard

Foto: wwd.com