Hlavní vchod byl obklopen bodyguardy, kteří pečlivě kontrolovali pozvánky všech hostů. Zbývala hodina do začátku a tak jsem šla potkat Annu Wintour.

U bočního vchodu bylo plno. Bodyguardi i hlouček fotografů byli v napětí a očekávání. Tak jsem zůstala, kdyby se něco dělo.

Nejdříve přijel Karl Lagerfeld v luxusním voze s černými skly a vjel pomalu dovnitř. Postupně přijížděli ostatní. Francouzská herečka Virginie Ledoyen, u nás známá z filmu Pláž, Carol Bouquet, Cecile Cassel, půvabná aristokratka Innes de la Fressange přijela s dcerou. Modelka Lin Chi-ling oblékla černé šaty s vysokým rozparkem, roztomilá Miroslava Duma z Bureau 24/7 zvolila sportovnější model v čele s kabelkou Chanel. Sofia Sanchez Barrenechea doplnila černou dlouhou sukni a barevný vršek koženou bundou. Modelka Natalia Vodianova oblékla jemně růžové sako Chanel a podepisovala se nadšeně fanouškům. Gaia Repossi zvolila klasickou černobílou kombinaci. Elegantní byl i režisér filmu Velký Gatsby Baz Luhrmann spolu s manželkou kostýmní výtvarnicí Catherine Martin. Všichni ochotně zapózovaly a oblečené stylově v Chanel vpluly noblesně dovnitř.

Pak vystoupila z vozu drobná žena v elegantním kostýmku. Anna Wintour. Přijela s dcerou, pózovala nezvykle dlouho a za tmavými brýlemi byl vidět lehký náznak úsměvu.

Jediný, kdo si promenádu před blesky fotoaparátů neužil byla zpěvačka Rihanna. V jemně krémové splývavé róbě proběhla tak rychle, že si vysloužila od fotografů nesouhlasné mručení.

Prostor před Grand Palais byl po skončení přehlídky plný značky Chanel. Hosté si dali záležet. Kostýmky, dlouhé šaty, extravagantní brýle i kultovní kabelky.  Módní mix, který bylo radost pozorovat, který měl styl a esenci noblesy.

Foto: Kamila Písaříková