V polovině dubna se uskutečnil další týden módy, tentokrát v Šanghaji, kde má svoji tradici již od roku 2001. Všem milovníkům tohoto průmyslu nabídl celkem 45 módních přehlídek, z nichž pětinu tvořily prezentace zahraničních návrhářů.

Týden módy se zde – tak jak bývá zvykem u známějších kolegů – koná dvakrát ročně, pokaždé trvá přesně sedm dní a je součástí mezinárodního festivalu kultury, který běží celý měsíc.

Proto jsou do jeho programu často zahrnuty talentovaní lidé z Milána, Paříže či Londýna. Letos celou událost například zakončovala značka DSQUARED2, která vůbec poprvé představila svoji kolekci za hranicemi Itálie.

Jedním z největších překvapení celého týdne byla kolekce od Zhang Hongyu. Návrhářka totiž prezentovala plavky s 3D potiskem ze zcela nového materiálu – silikonu a představila tak veřejnosti zcela novou technologii skýtající nové možnosti za poměrně umírněnou cenu.

d602cef96ad1bbb69ed4ddda52d7508b

Haizhen Wang vystudoval londýnskou Central Saint Martins, o jeho talentu tedy nemůže být pochyb, na triku má také například spolupráci s módním domem Max Mara. Vytváří maskulinní, ostře strukturované kabáty, jeho poslední kolekce je inspirována gotickou architekturou, do které vložil trochu britské tradice.

Představil se ale také Qiu Hao, který se pyšní několika oceněními a časopis Forbes jej zařadil mezi 25 nejdůležitějších osobností Číny v oblasti módního průmyslu. Zaměřuje se především na minimalismus a monochromatické outfity.

Značka Sankuanz předvedla kolekci s náboženskými prvky, střetává se v ní neon, zvířecí potisky i protiklady. Nechyběla ale také ruční výšivka, luxusní samet či hedvábí. Mnohým se jistě zalíbí We Couture, brand zaměřující se především na detailně propracované večerní či svatební šaty.

we couture

Foto: Pinterest