Jean Paul Gaultier oznámil, že po 38letech končí s kolekcemi své značky ready-to-wear a nadále se bude věnovat své značce v kolekcích haute couture a parfémům, které nesou jeho jméno a jsou velice úspěšné.

Svoji tehdejší první kolekcí, kterou představil v roce 1997 dokázal, že patří mezi návrhářskou elitu. Nebál se představit do té doby netradiční kombinace, provokovat i prezentovat avantgardní módu.

Svoji poslední dámskou kolekci bude prezentovat na letošním Paris Fashion Weeku 27. září. Pánská ani dámská kolekce ready-to wear s jeho jménem již vznikat nebude.

Úspěšný návrhář vysvětlil, že se chce ve své tvorbě věnovat pouze linii haute couture a parfémům se svým jménem. “Již nějakou dobu mě nejvíce uspokojuje práce na haute couture. U kolekcí ready-to-wear mě omezuje tempo a zběsilý rytmus, kterým se vyvíjí a nenechává mi žádnou svobodu ani čas na to, abych získával nové nápady.”

Doufejme, že zůstane jen u kolekcí tohoto typu a Jean Paul Gaultier představí svoji přístí kolekci haute couture plnou inspirace a jeho fantazijního světa, jak jsme zvyklí.

Foto: Profimedia.cz