Australská značka Zimmermann si pro svoji třetí kolekci prezentovanou na týdnu módy v New Yorku připravila výrazné modely s důrazem na efektní střih. Strukturované šaty i sukně, potisk mraků, tyrkysová, kabáty bez rukávů i propracované děrování se stalo symbolem jednotlivých modelů.

zimmermann_kolaz

Modelky zahalené do šátků a pašmín, bohatých kožešin, detailně propracovaných svetrů různorodých barev. Inspiraci hledal Prabal Gurung ve svém rodném Nepálu, zaměřil se na asymetrii, zavinovací střihy, kombinaci různých látek i potisků a zemitých barev.

prabal

Návrhářka princeznovských šatů Monique Lhuillier propůjčila své kolekci mnohem více odvahy. Romantika řízlá trochou dramatičnosti se promítla do dlouhých tmavých kabátů, potištěných neoprenových šatů i sukní končících v polovině lýtek.

Řada přišla i na večerní róby, tmavou barevnou paletu Monique obohatila o zlatou výšivku, třásně i nepřekonatelně propracovanou krajku.

monique

Jason Wu netroškaří a během týdne módy má na programu prezentaci dvou svých kolekcí (ještě nás ve středu čeká jeho premiéra z pozice kreativního ředitele značky Hubo Boss). Jeho nová kolekce přináší spoustu nového, pryč je přílišný důraz na ženskost a výrazná ramena.

Jason vsadil spíše na oblá ramena a rovný pas, prvky inspirované 40. a 50. léty. Modelky oblékl do tmavých oversize kabátů, širokých kalhot či dlouhých sukní. Kratší kabáty doplnil o výrazné zipy i kožešinu, elegantní svetříky podtrhl jemnou výšivkou a šatům dodal trochu nezbytného lesku.

jason

Foto: WWD