Podzimní kolekce jsou obohaceny nezvyklým množstvím lesklých materiálů, výrazných barev, hustých kožešin a především extravagantními detaily v podobě potisku, výšivek či nápadného zdobení.

Do zkrácených limetkových kalhot oblékl svoji první modelku Henry Holland, potisku různých květů bylo využito u značky Temperley London.

Desktop167

Jedním z největších překvapení byla rozhodně včerejší přehlídka Burberry Prorsum. Christopher Bailey popustil uzdu fantazii možná až příliš a vsadil na jedno velké dobrodružství i co se týká zvoleného hudebního doprovodu.

Modelky zahalil do ručně malované parády v podobě kašmírových dek, mohérových kabátků. Délky ke kotníkům i vysoký pas se staly poznávacím znamením kolekce, kterou očekával nejspíš málokdo.

Koláže331

To je ovšem poměrně slabá káva v porovnání s kolekcí Peter Pilotto, těžko říci, zda najdeme v Londýně ještě něco výstřednějšího. Hra s výšivkami, potiskem, kožešinou a geometrií se promítla do dlouhých šatů, topů i bundiček.

Koláže332

Umírněnost reprezentovanou tmavými látkami, dlouhými kabáty a ještě delšími třásněmi hledejte v kolekci Joseph. Barevnější kousky včetně zvířecích potisků, nápadné kožešiny a rudých kompletů představil Tom Ford.

Desktop168

Všechno, jen ne obyčejná, je také kreativitou opředená kolekce Christopher Kane. Najdete v ní modely z nylonu, objemné sukně, krajku, využití PVC, originálně řešené rukávy u šatů či hru se skládáním jednotlivých kousků látky.

Koláže333

Foto: WWD