Mojí první ranní zastávkou byla přehlídka Jasper Conran A/W 2015-16, která se opět odehrávala v hlavním stanu uprostřed Somerset house. Podkladem pro její vytvoření byly potisky designéra 19. století jménem Kunisada rozpracované do modernější podoby, k nim Jasper přidal hromadu podzimních barev, jimž vévodí zelená, hnědá, olivová nebo fialová. Podzim nechyběl ani na mole a na návrhářovo přání tak bylo zasypáno barevným listím.

IMG_8842

V kolekci čítající celkem 41 modelů najdeme kašmírové sukně doplněné o vlněné roláky, pletené šaty s dlouhými šátky nebo zkrácené kabátky namixované o pohodlná trička, tuniky i propracovanou výšivku. Nepřehlédnutelné jsou také různé geometrické vzory nebo roztomilá barevná kožešina.

IMG_8841

Sobota byla také plná o něco známějších jmen, svoji kolekci představila Emilia Wickstead, Holly Fulton, Lucas Nascimento, J. W. Anderson nebo moje oblíbená a talentovaná Simone Rocha.

Právě poslední jmenovaná možná své příznivce překvapila zcela novým pojetím podzimních outfitů a na molo vyslala modelky oděné do netradičních materiálů hlásajících čistotu a ženskost. Volány, krajka i zdobení se objevovaly na ramenou dokonale provedených šatů, nechyběly ani svůdné transparantní detaily.

simone-rocha01

Zamířila jsem ovšem také zpátky do Freemason´s Hall, v jejíž prostorách se po celou dobu londýnského týdne módy prezentuje talentovaná čtveřice spadající do skupiny “Ones to watch AW 2015”.

IMG_8683

Angel Chen, J Moon, Kim Stevenson a také nám dobře známá a roztomilá Minju Kim mají své modely rozvešené na stojanech v prostorách celého přízemí a jejich kolekci je tedy možné si osahat a ještě se dozvědět nějaké zajímavé informace. Návrháři byli po celou dobu v jednom kole a odpovídali střídavě na různé otázky, proto jsem vám jejich práci alespoň nafotila.

IMG_8678

Foto modelů: WWD

Foto ostatní: Monika Kolářová