I kvůli mým přímým zážitkům a zkušenostem z londýnského týdne módy, jsem se nestihla poohlédnout za několika zajímavými kolekcemi, které byly během předchozích dní prezentovány, což chci nyní napravit.

„Chtěl jsem vytvořit kolekci, která bude tak trochu bezstarostná“, uvedl na adresu svých modelů návrhář David Koma. A tak přišel s poměrně jednoduchými střihy, jasnými barvami i roztomilými volánky, které zdobily rukávy nebo konce áčkových sukní.

David Koma

David Koma

To Antonio Berardi se nebál skloubit dohromady myšlenky přírody a moderního provedení. Ve svých modelech využil motivu květů, výrazné barevné palety a precizního strukturování. Čisté linie šatů, sukní i zajímavě řešených topů se v kolekci mísí s výrazným zdobením zlatých krystalků na kožených kouscích.

Antonio Berardi

Antonio Berardi

Christopher Bailey nechal prostřednictvím kolekce Burberry Prorsum oslavovat konec 60. a začátek 70. let, tedy bohémskou kulturu a ručně vyrobené předměty. Modely jsou bohaté na barvy přírody – olivovou, hnědou, šedou i pískovou; nechybělo mezi nimi oblíbené pončo ve zcela nové verzi, velké tašky i kotníčková obuv.

Burberry Prorsum

Burberry Prorsum

Zaujala nás také módní přehlídka Michael van der Ham, ten nabídl dívčí siluety, modely bohaté na výrazný šifon namixovaný s luxusním sametem, kašmírem i hedvábím. To vše se promítlo na dlouhých i kratších šatech, kabátech, svetrech či vzdušných metalických sukních.

Michael van der Ham

Michael van der Ham

Foto: WWD