LFW: To nejzajímavější ze street stylu

/ Redakce

Když jsem si před začátkem týdne módy koupila svůj první černobílý kožíšek, připadala jsem si v něm na české poměry poněkud výstředně. Na české možná, ale v britské metropoli a ještě v průběhu této události jsem byla oproti ostatním doslova šedou nenápadnou myškou.

Pozorovat hemžící se davy v prostorách Somerset house nebo prostě jen stát na nejbližších ulicích a kochat se všemi přítomnými lidmi, je pro mě vždy zážitkem na dlouhou dobu. Na Londýně se mi líbí, že jsou tu lidé vážně originální za každou cenu, nebojí se ničeho, boří hranice v nošení různých kousků oblečení.

IMG_8921

Proto není výjimkou, že v jeden den potkáte osobnosti různých věkových kategorií, které ze svých skříní vytáhly to nejbláznivější, co v nich vůbec mají. Naprostým paradoxem zůstává, že ty nejvíc bláznivé věci v podobě žlutých kožichů, 3D srdíček nebo obleků astronauta vypadají na steetstylových fotografiích prostě a jednoduše perfektně.

IMG_8605

Jsou to lidé odvážní, milující módu a žijící módou. Nevadí jim být středem pozornosti, vystoupit ze své komfortní zóny a možná se i stát terčem posměchu, protože nejednou jsem měla možnosti zahlédnout opravdová “veledíla”, která kolemjdoucí nehezky komentovali. Co na tom, móda je hra a (nejen) Londýňané si ji během týdně módy rozehráli perfektně.

IMG_8777

Foto: WWD