S jistotou si nenechte ujít fotogalerii povedené kolekce Topshop Unique, hravého Matthew Williamsona, precizní modely Erdem či oku lahodící Temperley London.

Kadeřníci se v Londýně drželi poměrně při zdi, nevymýšleli (až na výjimky) zbytečně složité kreace a vlasy nechávaly modelkám rozpuštěné, či ležérně uhlazené a sepnuté do nízkého culíku.

Sázka na přírodní krásu se týkala také manikúry a líčení, skoro nahou tvář jsme mohli vidět na modelkách během přehlídky J.W. Anderson.  Husté obočí a tvářenku v broskvové barvě využila Mary Katrantzou.

Mary Katrantzou

Výraznější make-up dominoval v kolekci Matthew Williamson, modelky měly zvýrazněné oči pomocí horní i spodní černé oční linky, nepřehlédnutelná byla růžová tvářenka a vínově rudé rty. Efektu červených rozmazaných rtů doplněných o husté tmavé obočí využila Vivienne Westwood.

Vivenne Westwood

Vivenne Westwood

V ulicích Londýna toho v posledních dnech bylo k vidění také hodně, od plyšových medvídků, těch nejširších možných kalhot po nejúspěšnější (české) modelky současnosti.

lfw

Stejně tak vás nesmíme ochudit o zážitky předních českých módních blogerek, které se londýnského týdnu módy účastnily na vlastní kůži.

Lucka z blogu A cup of style k celé události říká: „London Fashion Week je pro mě jednou z největších událostí sezóny. Je to vždy místo, kde se mohu inspirovat, naprosto se vyčerpat, ale zároveň nabrat energii do nových projektů.

Asi nejzajímavějším bodem, pro mě jako blogerku, jsou blogerky ostatní. Je to skvělá příležitost se s nimi seznámit a podělit o zkušenosti. Na rozdíl třeba od ČR je většina holek otevřená, moc rády poznávají ostatní a zastávají názor, že je důležité si navzájem pomáhat.

Obrovskou inspirací je také street style. Vyloženě bych mohla dvě hodiny stát na místě a jen tak všechny pozorovat. V neposlední řadě jsou to módní přehlídky, jejichž atmosféra je nepopsatelná. Letos jsem mohla navštívit přehlídku značky Topshop Unique a opravdu to byl zážitek. Líbilo se mi téměř vše a fakt, že se přehlídka konala v galerii Tate Modern to ještě umocnil.“

„Tento Fashion Week byl asi nejlepší, na kterém jsem kdy byla“, uvádí Evča z Glamazon blog by Eva. „Můj program byl docela akční a škoda, že počasí nebylo pro focení zrovna ideální. Stihla jsem několik přehlídek, udělat menší interview pro Rimmel London, akci pro blogery pořádanou firmou Aspinal London a časopisem Glamour. Stejně tak jsem strávila nějaký čas právě s Luckou.

Člověk si po pár sezónách uvědomí, že všichni lidé kolem jsou ty samé tváře, že je to taková větší komunita. Potkávám stejné blogery, editory i celebrity. Tento rok mě nejvíce dostala Anna Wintour, kterou jsem měla tu čest dokonce i odfotit před Tate Modern.

Také jsem si všimla, že při defilé přehlídky Topshop Unique tleskala a upřímně se nedivím, protože to byla nádherná kolekce. Líbila se mi i přehlídka Bora Aksu, výběr barev jako tmavě modrá a bordó i vlasový styling.”

bora aksu hair

Celkově se mi tento styl zapletených copánků kolem hlavy moc líbí. A Topshop hlavně opět ukázal, že má v módě velkou váhu, ve první řadě jsem viděla Kate Moss i Ashley Madekwe.

Pobavil mě známý bloger Pandemonia, který už je takovou součástí tohoto týdne módy, sedává pravidelně v první řadě. Smutné je pro mě zjištění, že většina světových blogerek se na svých fotografiích neskutečně retušuje, dokonce i postavu, což je pro mě obrovské zklamání”, uzavřela Eva.

Foto: WWD