Můj třetí den na londýnském týdnu módy se nesl v poměrně rychlém tempu. Showroomy designérů, krátký rozhovor s taiwanskými blogerkami o tom, kde že vlastně leží ta Česká republika, focení stylově oblečených návštěvníků, o čemž pro vás připravuji samostatný článek s mnoha fotografiemi. Připadá mi, že za jeden den tu člověk prožije tolik věcí, že ani není schopný si je všechny jednu po druhé vybavit. Naštěstí mi vzpomínky připomínají vlastní fotografie.

IMG_7280

Jak už jsem psala ve svém předchozím článku, týden módy to není pouze Somerset House, ale i další budovy a ulice, jichž se tento svátek stylu týká. Sama jsem se o tom v rychlosti přesvědčila po krátké procházce po Oxford street, po jejíž délce jsou vyvěšeny vlajky s tvorbou těch nejtalentovanějších britských designérů.

oxford street

Odtud už je to kousek na Regent street, tu pro změnu zdobí zajímavě provedené výlohy, vyzdobené speciálně pro tento jediný týden.

Nemohla jsem minout také Covent Garden, místní prodejci veteše, vintage kousků a starožitností na zdejším bleším trhu byli velice vstřícní a umocňovali atmosféru pulzující energie celého města.

WP_20140915_006

Závěr mého třetího dne v Londýně ovšem nemohl patřit ničemu jinému než módní přehlídce. Tentokrát jsem dostala pozvánku do budovy Rosewood London, kde měl svoji kolekci jaro/léto 2015 představit čínský návrhář a absolvent Central Saint Martins, jež má za sebou mimo jiné roční stáž u Diora, Huishan Zhang.

InstagramCapture_a146db8d-13bb-41d2-9ed0-3dea0ef82463_jpg

Ihned u vstupu se mnou jednalo vedení hotelu velice mile a přátelsky, bylo v podstatě úplně jedno, ze které země jste na přehlídku přijeli, se všemi bylo zacházeno jako v bavlnce a to jsem ještě netušila, v jakém duchu proběhne dalších několik minut.

WP_20140915_017

Nejen, že jsme si s ostatními novináři a dalšími pozvanými užívali vynikajícího cateringu, navíc nám byla přímo pod nos naservírována nádherná kolekce, založená především na ženskosti, eleganci a unikátní ruční práce.

Zhang svoji pozornost zaměřil především na romantické sukně, balónové šaty či průsvitné blůzky, střídal mezi korálovou a světle modrou barvou. Kolekci ovšem vyzdvihuje spousta detailů – peří, perfektně zpracovaná krajka, volánky, flitry i perfektní minimalistické střihy.

Huishan Zhang S/S 2015

Foto: Monika Kolářová