Kdysi mi někdo říkal, že pokud chcete, aby si vás všudypřítomní fotografové v Somerset House všimli, musíte vsadit na originalitu, výstřednost a barvy. Přesně tyto zásady si ale mnozí rebelové vzali k srdci možná až příliš, čímž vznikly opravdu zajímavé kreace hodné cirkusovýmpředstavením. Poslání ovšem bylo splněno, jelikož se jejich outfity momentálně povalují po většině módních serverů.

IMG_7120

IMG_7106

Zaměřila jsem se také na obuv, na které se módní nadšenci do centra dění dopravili. Tím, že bylo překvapivě teplé počasí, vyrazila většina z nich v otevřených lodičkách, páskových sandálkách i balerínkách, nechyběly ovšem sportovní tenisky ani extravagantní botky na několikacentrimetrových podpatcích. Pořád přemýšlím nad tím, jak je možné, že na nich dámy vydržely klidně i celý den a ještě se k tomu nepřestávaly usmívat do fotoaparátů a kamer.

IMG_7335

IMG_7334

London fashion week ale samozřejmě nebyl jen o výstřednosti, v areálu jsem potkávala spíše nenápadné návštěvníky různých věkových skupin oblečené do celočerných, béžových nebo šedých ouftifů.

Teploty nad dvacet stupňů nahrávaly splývavým šatům i sukním, k vidění byly jemné blůzky i kraťasy do pasu. Málokterá z přítomých dam sáhla po kalhotech, ovšem takový klobouk či ozdoby do vlasů byly skoro všudypřítomné.

IMG_7328

IMG_7112

IMG_7122

Největším zážitkem pro mě zůstává fakt, že na několika desítkách metrech čtverečních se v jeden moment soustředila vážně početná skupina stylových lidí z různých koutů světa toužících po neopakovatelných zážitcích, dobrodružstvích a dalších módních eskapádách.

Foto: Monika Kolářová