Charitativní událost Met Gala Ball je jednou z nejsledovanějších módních událostí sezóny, má svoji tradici již od roku 1971 a letos se o její veškerou organizaci postarala šéfka amerického Vogue Anna Wintour, které vypomáhala herečka Sarah Jessica Parker.

Punkové téma ustoupilo stranou, letos byl večer zasvěcen vzpomínce na zesnulého módního návrháře Charlese Jamese. Elegantní dress code byl přísně hlídán již u vstupu, a tak se dokonce stalo, že výstřední model zpěvačky Madonny se prostě a jednoduše na červený koberec vůbec nedostal.

Ale zpátky k předvedeným róbám, jelikož letos bylo opravdu na co koukat! Dámy většinou volily, jak se sluší a patří, dlouhé róby splývající s červeným kobercem, našly se ovšem také výjimky, které zkracovaly a také další odvážné ženy, které pro tento večer sáhly po úzkých kalhotech doplněných o krátký top.

Karolina Kurková v objemných šatech Marchesa a Sarah Jessica Parker v černobílé róbě Oscar de la Renta, byly doslova nepřehlédnutelné. V oblibě byly letos také květinové aplikace, objevily se na černých šatech Giovanny Battaglia, zvolila je také Sari Mercer a rozkvetlou zahradu přinesla i Tabitha Simmons.

9935r0Y3PraVDMzIOS5kUYxYTs3avtc7s1wkeltBGXISdYUUs3ygieyjtiX4L8KxNbvOPSM

Monica Belluci a Anne Hathaway vsadily na rudou róbu s nenápadnými doplňky, opakoval se ale také trend černobílé – Cara Delevigne, Rihanna či minimalistická Victoria Beckham s tímto sezónním trendem zabodovaly.

Anne Hathaway v Calvin Klein

Zajímavé šaty z dílny Dior Couture zvolila oblíbená herečka Marion Cotillard, větší pozornost na sebe však možná strhla díky své obuvi. Některé z celebrit vsadily na černou, která se bohužel mezi ostatními výraznějšími celebritami poněkud ztrácela, ve fotogalerii sledujte Kate Upton či Beyoncé.

Které šaty se líbily nejvíce vám?

Foto: Facebook.com, Profimedia.cz