Marie Stuartovna opět ožila

/ Redakce

4. prosince byla nedaleko Edinburgu velkolepě představena nejnovější kolekce Chanel, která naznačuje trendy příštího podzimu.

Proč si Karl Lagerfeld zvolil právě Skotsko pro tuto módní přehlídku? Karl se nechal inspirovat romantickou zápletkou milující se dvojice Coco Chanel a vévody z Westminsteru. Právě toho Coco Chanel potkala v Edinburgu v roce 1923. Další inspirací se stala láska Coco Chanel k prostředí Skotska, rybaření, lovu a dlouhým podzimním procházkám. Tento příběh je velice silný, ale ne dost pro Karla Lagerfelda. K dokončení jeho vize to nestačilo a on hledal dál. Od jedné famózní ženy došel ke druhé, ikoně Skotska a zároveň i Francie – královně Marii Stuartovně.

Poté bylo vcelku snadné zvolit místo prezentace. Stal se jím palác LinLithgow z 15. století, ve kterém se Marie Stuartovna narodila. Na všechny tak mohla dopadnout pravá atmosféra. A aby samotná přehlídka byla velkolepá, předcházely jí náročné přípravy pod taktovkou samotného génia a návrháře Karla Lagerfelda, jak je to mu ostatně vždy zvykem. Karl je náročný a do detailu musí být vše perfektní. Stejně tak se k takové události staví i celebrity, které mají to štěstí, že jsou na seznamu pozvaných. Není divu, že se vždy snaží o co nejdokonalejší outfit a navíc vhodný pro dané místo, aby tak dotvářely celkovou atmosféru, která musí být vždy velkolepá.

Díky fotogalerii můžete i vy nahlédnout do zákulisí a zhodnotit, jak se pozvaní hosté na daný večer oblékli.

 

Foto: chanel-news.com

0 Comments

    Leave a Comment