Jedním ze středobodů pondělního programu byla rozhodně přehlídka Phillip Lim, návrhář do své nové kolekce vdechl zářivé a pastelové barvy, potisky i patchwork.

Široké černé kalhoty zkombinoval s výraznými blůzkami, nezalekl se ani výrazných květů, výrazných barevných límců a pásků či mixování materiálů.

lim

Značka Honor nás již několikrát dokázala mile překvapit a nejinak tomu bylo i teď. Kolekce inspirovaná 60. léty obsahuje mimo elegantní kousky v podobě rozšířených topů a pouzdrových sukní také například šaty volnějšího střihu s výraznými zdobenými límečky či lodičkovým výstřihem. Černé šaty ovládl potisk květů i mohutné vrstvy organzy.

honor

Další z talentovaných návrhářek, která je mistryní na večerní róby tentokrát předvedla celotmavou kolekci s nádechem dramatičnosti. Vera Wang vsadila na kostku, klasické střihy, prodloužená saka i dlouhé kožené rukavice. Kožešinové vesty v prodloužené délce vystřídaly lesklé šaty ke kolenům, dlouhé transparentní róby bohužel letos nenadchly.

wang

To u značky Marc by Marc Jacobs byla okamžitě evidentní inspirace světem sportu. Modelky oblečené do džínových kalhot, jejich prodloužená saka zvýrazněná širokým páskem a na nohou obutá vysoká volnočasová obuv.

Snaha zmírnit bláznivé kombinace růžovou pouzdrovou sukní, podkolenkami i malými kufříky nic neměnila na tom, že na mole byla k vidění nesourodá výstřednost, což byl ovšem s naprostou jistotou hlavní záměr.

jacobs

Foto: WWD