Během pondělního programu se na přehlídkových molech opět vystřídala velká jména, která ve světě módy už něco znamenají. My pro vás vybrali přesně čtyři značky – Carolina Herrera, Donna Karan New York, Reem Acra a Lela Rose.

Dočetla jsem se, že Carolina Herrera možná byla v minulém životě květinářkou, protože takové profesi se blíží i nyní. Svoji jarní kolekci proložila zářivými barvami, přírodními motivy a potisky květů, které zpracovávala pomocí moderních technologií.

K vidění tak byly čisté linie, překrásné róby na jedno rameno, monochromatické outfity i na první pohled neviditelné detaily v podobě volánů, límečků nebo masivních výšivek, které nás naprosto uchvátily.

carolina herrera

To u Donny Karan bylo k vidění o něco méně romantiky a mnohem více dravosti, zajímavějších střihů a dynamiky. Návrhářka do své vedlejší značky zakomponovala především provokativní street artové prvky a na molo vyslala modelky, jejichž oděv byl pokryt grafitami.

Inspiraci si vzala také z padesátých let minulého století, kolekce je plná různých typů pouzdrových či objemnějších sukní s důrazem na oblast pasu, nechyběly odvážné klobouky, krátké topy i zábavné masivní náramky.

donna karan new york

U Reem Acra se vše točilo kolem dvacátých let, kdy módní svět ovládl talent francouzských couturiérů. Aspoň takový byl záměr, ke kterému se přidalo trošku více odhalené kůže než bylo v těchto letech zvykem.

Kolekci tvoří šaty doplněné o organzu, zdobení v podobě složitých krajkových aplikací, transparentní detaily i metalické efekty. Většina z nich je ovšem díky různým průstřihům natolik odvážná, že se s jistotou objeví na některém z červených koberců. Zavinovací šaty na jedno rameno budou zase ideální volbou do „obyčejného“ letního dne.

reem acra

Lela Rose upřela svoji pozornost během vytváření jarní kolekce do Japonska. Využila tradičních střihů i květinových potisků, chybět nemohou ani klasická kimona, zdobené topy nebo puntíky.

Ve svých 43 modelech nabídla také mnoho různých typů a délek sukní spíše ve tmavších odstínech, nebála se asymetrických šatů a opravdových rób, které musely spolknout hodiny ruční práce.

lela rose

Foto: WWD