Dvojice návrhářů Mark Badgley a James Mischka  si pro své publikum připravilo nenáročnou romantickou kolekci světlé barevné palety doplněnou o mnoho efektních detailů. V jejich tvorbě se objevují především různě dlouhé šaty, které proložili několika pouzdrovými sukněmi a volnými hedvábnými kalhotami.

Zhruba každý pátý model nabídl skvostnou podívanou v podobě nádherné večerní róby jako z pohádky, doplněnou o motivy květů, volány a několik metrů organzy. Své 25. výročí tak duo oslavilo povedenou přehlídkou, jejíž součástí byla také bývalá topmodelka Naomi Campbell, která pro značku předváděla vůbec poprvé.

badgley mischka

Na obdobné nápady jsme již zvyklí u britské návrhářky Jenny Packham, naše domněnky se potvrdily i tentokrát.

Jenny namíchala do své jarní kolekce koktejl plný barev, odlesků i zdobení, prostě a jednoduše nádherných šatů vhodných především na červený koberec. Letos se soustředila také na transparentní blůzky zdobení 3D objekty, k vidění byly sukně pod kolena i zajímavé taštičky.

jenny packham

To u značky Maison Martin Margiela to vzali za úplně odlišný konec a na molo vyslali modelky v nečekaně hravých outfitech, inspirovaných americkým popem a kulturou Japonska.

Ke zhlédnutí tak byly kousky z denimu, kabátky vytvořené patchwork technikou, vestičky i dlouhé šaty, vše doladěné pomocí pásků a zajímavé obuvi. Hra se siluetou byla jasná již od několika prvních modelů a pokračovala až do konce této zajímavé přehlídky.

mmmargiela

Mým osobním favoritem šestého dne týdne módy v New York City je ovšem kolekce Tory Burch, hravá a elegantní zároveň, s mnoha detaily a propracovanými střihy jednotlivých modelů.

Za pozornost určitě stojí kombinace bílé košile a propracované pouzdrové sukně, kabáty se tříčtvrtečními rukávy, barevné šaty či vtipné crossbody kabelky. Která kolekce zaujala vás?

tory burch

Foto: WWD