Středeční program newyorského týdne módy byl velice barvitý, a to doslova. Svůj talent předvedli návrháři s rozdílnými myšlenkami a celkovou inspirací, od lásky a manželství po atmosféru starých londýnských a newyorských butiků.

Byla to právě Anna Sui, která se při tvorbě své jarní kolekce pro rok 2015 inpirovala zmiňovanými butiky, v nichž bylo tenkrát možné najít opravdové poklady. Kolekci pojala jako reakci proti mase, kde vše vypadá naprosto stejně a stádově.

Došlo tedy na mixování potisků, barev a hippie prvků. Kolekci tvoří prošívané denimové kabátky, trička, šaty, květinové topy i zkrácené široké kalhoty, jež jdou ruku v ruce s patchwork kabelkami a masivními náhrdelníky.

sui

Větší odvaz se odehrál, jak už to tak bývá zvykem, v kolekci Betsey Johnson. Její hlavní inspirací pro tvorbu bláznivých modelů byla láska a manželství, což se projevilo do cirkusového vystoupení, záplavy energie a nekončící legrace.

Svatební šaty střídalo peří i cukrátkové detaily – volánky a barevná krajka. Kolekce je samozřejmě velice dívčí, hravá a sexy, vhodná především pro všechny slečny a paní, které se nebojí vystoupit z davu.

betsey

Američankami zbožňovaný Michael Kors prezentoval pánskou i dámskou kolekci. Všem přítomným naservíroval na přehlídkové molo velkou porci optimismu, výrazné střihy i barvy. Inspiraci hledal v 50. letech a vsadil na ženské prvky s trochou sportovního nádechu.

Svoji pozornost Michael soustředil především na oblast pasu – pouzdrové sukně střídaly sukně objemné, to vše doplněné o aplikace květů, které se nejčastěji objevovaly na celobílých modelech. Celkem 56 outfitů se neobešlo bez kašmírových svetříků i dlouhých kabátů vyvažovaných nízkými podpatky.

kors

Minišaty i vysoké gladiátorky ovládly přehlídku značky Hugo Boss, která skýtala zajímavou podívanou na tlumenější barevnou paletu, geometrické obrazce i eleganci, a stala se tak jednou z nejvíce umírněných středečních kolekcí.

Bílé košile doplněné o zajímavé sukně střídaly lesklé šaty s hlubokými výstřihy, krátká sáčka i výrazné detaily v podobě límečků a nepřehlédnutelných pásků. Druhá kolekce, na níž se podílel také návrhář Jason Wu, se opět povedla.

boss

Foto: WWD