Uteklo to jako voda a my vám přinášíme své poslední dojmy z přehlídkových mol newyorského fashion weeku, který už dnes předává pomyslný štafetový kolík evropskému Londýnu.

Zatímco Londýn dospává všechny zahajovací večírky, pojďme si společně představit další čtyři kolekce, v nichž se prezentovaly kousky pro sezónu jaro/léto 2015.

První z nich je kolekce Marca Jacobse, který se zaměřil především na zemité barvy a pytlové střihy. Dlouhé kabáty bez rukávů doplnil lesklými knoflíky, přidal holínky a velké tašky.

Na jednotlivých modelech, jimž dominovaly především přísné uniformy jako dřívější symbol rebélie a protestu,  je vidět nepřehlédnutelné zdobení a především obrovské kapsy. Jacobs si dokonce neodpustil ani zapamatovatelnou obuv připomínající školní přezůvky.

marc jacobs

Značka Calvin Klein vsadila především na modely těsně obepínající tělo, kterým dala sportovní nádech a umírněné barvy. V její jarní kolekci o jedenatřiceti modelech se prolíná jednoduchost s klasickými střihy, najdeme zde široké kalhoty ve zkrácené délce doplněné o dlouhé tuniky, nechybí kožené kabáty zdobené výraznými zipy i hra s transparentními materiály.

ck

Kolekce J. Mendel byla jednou těch, na které jsme se velice těšili, jelikož během několika období zaznamenala obrovský progres. Gilles Mendel se začal soustředit nejen na večerní róby, ale z rukávu už také umí vytáhnout několik povedených modelů na běžný den, což předvedl i nyní.

I přesto, že se jedná o kolekci na teplejší část roku, Mendel se nezapomněl pozastavit nad barevnými kožešinovými kabáty, přidal zajímavě řešené minišaty i dlouhé limetkové rozevláté róby. Za zmínku rozhodně stojí využití metalických materiálů, práce s kůží i riskantně hluboké dekolty.

mendel

Závěrem tu máme menší ohlédnutí za přehlídkou Ralph Lauren, která byla všelijaká a především praktická. Stejně jako u Jacobse jsme měli možnost zahlédnout několik uniforem v olivové barvě, což bylo proloženo několika výraznějšími monochromatickými modely evokujícími atmosféru safari.

Lauren nezapomněl ani na špetku jiskry a uši či krky modelek ozdobil třpytivými doplňky. Ty se nejvíce hodily ke krásným dlouhým róbám, ke kterým nechal upřít veškerou pozornost přítomného publika. Esa z rukávu byla právě vytažena.

lauren

Foto: WWD