Praktické kousky skloubené s tou nejkvalitnější kůží a silnými barevnými kombinacemi v nás vyvolávají touhu po tom pravém podzimu, kdy s oblibou procházíme spadeným listím. A přesně na tom založila svoji kolekci značka Tod´s.

Její kreativní ředitelka Alessandra Facchinetti pustila na molo tři desítky modelů v podobě kabátů, krátkých bundiček, áčkových sukní a nádherných košil zdobených zipy doplněných o precizní střih i zajímavé potisky.

Tod´s

Tod´s

Nesmíme přehlédnout opěvovanou kolekci Bottega Veneta, která se nese v duchu výrazných monochromatických modelů, které provází lesklé materiály, geometrické hrátky s liniemi i protikladné strukturování oděvu vytvářející zajímavý efekt, během něhož se přísnost svršků prokládala s volností spodního dílu celého outfitu.

Thomas Maier se pro tentokrát také precizně věnoval doplňkům včetně výrazných šátků, kabelek na rameno či metalických balerínek, které s promyšleným záměrem perfektně ladily se zdobenými minišaty i přísnými černými kostýmky.

Bottega Veneta

Bottega Veneta

U Emilio Pucci byla k dispozici inspirace vesmírnou energií a astrologií jako takovou. Najdeme v ní bláznivé černobílé kombinace pohrávající si s naším zrakovým ústrojím, široké kalhoty i prodloužená saka.

V podzimní kolekci jsou ovšem také k vidění například nádherné oranžové večerní šaty, mohutné kožíšky, kabelky s dlouhými třásněmi a motivy jednotlivých znamení zvěrokruhu.

Emilio Pucci

Emilio Pucci

O zajímavé šaty nebyla samozřejmě nouze na mole, které v ten moment patřilo Robertu Cavalli. Ten nezapomněl na stále se opakující výrazné barvy doplněné o zvířecí potisky, volány na košilích i mohutné pásky se zlatými sponami.

Slovo také opět dostaly široké kalhoty, neustále dokola opakující se potisk květin nebo přetrvávající trend dlouhých třásní bijící se v kombinaci s propracovanou barevnou krajkou.

Roberto Cavalli

Roberto Cavalli

Foto: WWD