Mezi úvodní přehlídky čtvrtečního programu patřila kolekce italského domu Max Mara inspirovaná Skotskem. Tvíd, pléd, kardigan končící pod koleny, pouzdrové sukně či kabáty vyrobené z několika různých druhů vlny hovořily nahlas o luxusních kouscích, které jsou pro tuto značku typické.

maxmara

Karl Lagerfeld se při práci na kolekci Fendi inspiroval zpěvačkou Billie Holiday a písní „Violets for Your Furs“.  Modelky zahalil do tuny kožešiny, dlouhých kabátků, tmavomodrých šatů i orchidejí, které si našli své místo v podobě brože v oblasti ramen.

Kolekci se nevyhly transparentní materiály, síťovina, skládané sukně, třpyt i zajímavé potisky. Stejně tak nemohl chybět zmenšený Karl, tentokrát se houpal jako přívěsek na klíče, který držela levá ručka Cary Delevigne.

fendi

_DX10024.450x675

Prada nabídla pohled na propracované kabáty, barevnou kožešinu i využití transparentních materiálů. Kolekce doslova hýří barvami, najdete v ní ostře fialové či rudé šaty s hlubokým V výstřihem, nechybí ani zlatá bundička, červené kozačky i pestrobarevný potisk.

prada

To ale nemohlo konkurovat barvám a pestrosti na přehlídce Moschino, kterou v první řadě hltala i zpěvačka Katy Perry se svými přáteli. Nebude těžké uhodnout, kterým prodejcem fastfoodu se značka inspirovala. Červená v kombinaci se žlutou ovládla vše od mikin, sukní, kabelek až po obuv.

Druhá část kolekce nabídla převážně denimové kousky opepřené zlatými řetězy se zámky a dlouhými náušnicemi. Výstřední zlaté kalhoty následovaly modelky zahalené do kůže i puntíkovaných svetrů se smajlíky, šatů reprezentujících obal od brambůrek či čokolád. Byla to parádní tečka reprezentující kreativitu Jeremyho Scotta, který oblékl na show tričko s trefným nápisem „I don´t speak Italian but I do speak Moschino“.

moschino

Značka, která se spíše orientuje na sportovní módu, nás překvapila vyváženou černobílou kolekcí. Konkrétně se jedná o Ports 1961, jejíž kreativní ředitelkou je Fiona Cibani. Černé kabáty i kalhoty střídaly nápadité bílé topy zdobené volánky, nechyběl ani zvýrazněný pas.

Fiona vsadila spíše na jednoduché střihy bez složitostí a detailů, využila kožešiny, dlouhých šál i flitrů.

ports

Foto: WWD