Týden módy v Miláně, tak jako každá podobná událost, je samozřejmě obrovskou příležitostí pro všechny méně známé návrháře a značky, které bojují s konkurencí. I přesto, že těm opravdovým velikánům nemohou zatím konkurovat, jejich kolekce stojí rozhodně za pozornost.

Uprostřed milánských zahrad například vyrostly nádherné múzy návrhářky Luisy Beccaria zahalené od hlavy až k patě do ještě krásnějších šatů, jež musely spolknout hodiny ruční práce.

Viditelná je precizní krajka, složité výšivky i našité květinové aplikace, které dodávají průsvitným materiálům nádech něžnosti.

Koláže401

O minimalistickou kolekci se postarala značka Drome, kreativní ředitelka Marianna Rosati se rozhodla na své dámské i pánské kolekci pracovat především s kůží.

Třicetidílnou kolekci tvoří především kousky jemně pastelových barev – kabátky, plisované sukně, šortky i šaty.  Vzácností jsou také zlaté nebo zebrované kousky – topy, sukně nebo sáčka.

Koláže402

Arthur Arbesser prezentoval několik dívčích modelů, v nichž se prolínají i maskulinní prvky s prvky ulice.

Koláže403

Zmíníme také značku Piazza Sempione, která se po delší době vrátila zpět do programu milánského týdne módy.

Pracuje především s bílou bavlnou a organzou, kolekci tvoří jasně definované a abstraktně potištěné tuniky, vzdušné topy a zajímavé šaty, které zaujmou náročnější zákazníky.

Koláže404

Foto: WWD