Na konci pracovního týdne jsme se dočkali například prezentace kolekce módního domu Versace, jež byla nazvána #Greek a je inspirována online prostředím včetně populárních sociálních sítí.

Donatella se ku překvapení hostů zaměřila především na denní oděv, kterému dodala jiskru pomocí pestré barevné palety, potisků a zajímavých střihů. Nechybí propracované trenčkoty či ponča, blejzry, grafické topy i široké opasky s výraznou sponou, kožená obuv i koktejlky zdobené zářivými hashtagy a písmeny vytvářející nápis značky.

Versace

Versace

Giorgio Armani si pro nás připravil zajímavé modely, které charakterizují černofialové i červenočerné kombinace. Zaměřil se převážně na propracované formální kousky včetně širokých kalhot a sáček zdobených luxusní kožešinou. Kolekce je dále typická pro své efektní detaily v podobě červených mašlí, zdobených límečků nebo romantických volánků.

Emporio Armani

Emporio Armani

Promyšlenou a na první pohled jednoduchou a ucelenou kolekci plnou pastelových barev nabídla značka Prada, jejíž zástupci se soustředili na retro siluety 60. let. Kabáty s velkými knoflíky a nápadnými kapsami často doplnily kalhoty v délce nad kotníky, krátké šaty a zajímavě řešené topy zdobené 3D aplikacemi.

Prada

Prada

Ale rychle ke slibovaným výstřednostem, ze kterých nám v redakci jde hlava kolem. První z nich jsme zaznamenali na přehlídce Antonio Marras, nejvíce nás “zaujaly” chlupaté botky a krabicové kabáty, ve kterých ani ty nejhubenější modelky nevypadaly jako hubené.

Antonio Marras

Antonio Marras

Nemůžeme si odpustit vrátit se ke kolekci Moschino, která nás každým půlrokem vážně pobaví. Jeremy Scott si ve své podzimní kolekci neodpustil neonové barvy, prošívané péřové bundy, křiklavé klobouky, pozlacené řetězy i potisky seriálových postaviček a roztomilých medvídků.

Moschino

Moschino

Foto: WWD