Narozdíl od mého včerejšího článku, jež se věnoval především kreativnějším kolekcím a uzdě fantazie, kterou řada návrhářů popustila na maximum, se dnes porozhlédneme po těch, v nichž jsou k vidění spíše mírnější modely precizního střihu a umírněných barev.

Začněme značkou Salvatore Ferragamo, jejíž kreativní ředitel Massimiliano Giornetti se při tvorbě nejnovější kolekce soustředil především na experimentování s řemeslem a ruční prací.

A tak vznikla řada zajímavých kabátů s prodlouženými rukávy, objemnější i splývavé sukně, jemná saka klasického střihu zdobená třásněmi či výrazné plisované šaty. Důraz je kladen především na oblast pasu, kolekce se nesoustředí na žádné výraznější detaily a využívá hry s různobarevnou kůží.

Desktop241

Opravdu povedenou kolekci předvedla značka Marni, která tentokrát vsadila spíše na přírodní barvy v kombinaci se sněhově bílou, ty postupně přecházely ve výraznější modely, květinové potisky, bohaté vrstvení a důmyslnější propracování.

Opět byl spatřen trend dlouhých rukávů, sukní střižených do A linie, klasické sandálky často doplňovaly model připomínající oděv judisty, navíc ozdobený přísným černým pásem.

Koláže398

Inspirací pro kolekci Bottega Veneta bylo “tělo v pohybu”, ať už se jedná o tělo tanečníka či koholi jiného. Na molo vstoupily modelky oděné do nádherných šedivých kompletů, přepásaných kabátů i topů zdobených obrovskými mašlemi.

Ostatní se předvedly v dlouhých cardiganech, šortkách ke kolenům, také v sukních v délce do poloviny lýtek a překrásných vzdušných šatech zdobených třpytivými aplikacemi.

Koláže399

Poslední otočku uděláme za kolekcí Giamba, jelikož se jednalo vůbec o první kolekci druhé linie návrháře Giambattisty Valli. Rozhodl se ji prezentovat v prostředí Palazzina Liberty, tedy v místě, jež bylo domovem velkého tržiště se zeleninou a ovocem.

A právě tento fakt se odrazil i v kolekci, která nabídla zajímavou podívanou na potisky jabloní, výšivky květů i další roztomilé výstřelky včetně punčoch s puntíky a jemného řasení po obvodu šatů.

Na bezmála čtyřiceti modelech tak předvedl Valli své nápady spadající spíše do mladistvého světa náctiletých slečen umocněných těmi nejkratšími délkami šatů, jaké si vůbec umíte představit.

Koláže400

Foto: WWD