Miluju pařížské výstavy. Vždy než odjíždím si podrobně prostuduji, kdo kde vystavuje, jaké zajímavosti se dějí. Momentálně můžete v Musée les Arts Décoratifs vidět skvělou výstavu belgického designéra a jeho stejnojmenné značky Dries van Noten. V Centre Pompidou zas musíte vidět výstavu fotografa Henri Cartier- Bressona.

V době Paris Fashion Week se také konaly dvě další velmi důležité módní akce. Jednou z nich byla Tranoi, akce, která spojuje kreativitu a obchod dohromady. Na třech pařížských místech se sešlo přes několik stovek designerů oblečení, šperků i bot z celého světa, aby prezentovali to nejlepší ze své tvorby. Nákupčí, obchodníci i novináři měli možnost si nejen prohlédnout neuvěřitelné množství mnohdy opravdu perfektních věcí, ale rovnou také uzavřít obchod či si zboží přímo do svého obchodu objednat.

Podobná akce se konala také ve stanech v zahradách Tuileries. Byla rozdělena na dvě části, Premiere Classe a Paris sur Mode, zaměřena na doplňky, boty, šperky a v druhé části na oblečení i například ponožky a brýle, se stala neodmyslitelnou součástí pařížského týdnu módy. Já osobně jsem byla unešena z tvorby finské designérky, jejíž značka Minna Parikka byla opravdu nepřehlédnutelná. Minna pochází z Helsinek a tvoří barevné kožené boty, které si oblíbily i světové celebrity a objevují se v nich i na prestižních akcích.

minna

Francouzi také velmi rádi běhají. Většinou v neděli potkáte v metru spoustu sportovně oblečených mužů i žen s jasným cílem. V moji pařížskou neděli se konal maraton, který zablokoval půlku centra města. I při běhu jsou Francouzi styloví, v barevných obepnutých legínách běželi muži i ženy různého věku a dav, který je pozoroval podél ulic se brzy dal strhnout atmosférou a fandil jak o život.

Paříž je zkrátka fenomenální město, kde se pořád něco děje a kde máte možnost i při obyčejné ranní procházce narazit na světové módní návrháře vychutnávající si ranní kávu. Je to město, které si zamilujete na první nádech a které vás jen tak nepustí.