První newyorský den odhalil kolekci dua značky Nicholase K, které se nechalo inspirovat švýcarskou badatelkou a spisovatelkou Isabelle Eberhardt. Ta se ve své době (roku 1800) zcela vymykala běžné evropské společnosti. Nicholas and Christopher Kunz představili velmi silnou kolekci s prvky Safari. Materiály převládají splývavé a barevná paleta je složena z tmavých odstínů.

Nicholas K

Designéři Max a Lubov Azria představili New Yorku svou kolekci pro značku BCBG Max Azria, které nechyběla lehkost a bohémská citlivost tolik typická pro toto duo návrhářů. Inspiraci tentokrát hledali v procesu barvení Color Reform, který se používá k neutralizaci a přebarvování starých koberců. “Myslela jsem si, že spojením tradice a inovace vznikne něco krásného,“ dodala v zákulisí návrhářka Lubova.

BCBG

Návrat do šedesátých let hlásí Lisa Perry. Lisa se nechala inspirovat obrazy malíře Barnetta Newmana, které jsou nyní k vidění v 16. patře newyorského Muzea moderního umění. “Je to jeden z mých nejoblíbenějších umělců,” dodala v zákulisí návrhářka. Inspiraci našla především v obraze představující barevná pole, která můžeme zcela jednoznačně najít v topech a kabátku. Výraznou červenou ani Lisa neopomněla a na závěr přehlídky bylo možné vidět hned čtyři rudé modely z hedvábí. Co se siluet týká, tam je opět zřejmý návrat do poloviny minulé století, kdy převládala výrazná ramena. Dalším návratem do minulosti je i dominantní prvek jednotlivých modelů v podobě vinylu.

Lisa Perry

Kompletní kolekce již nyní najdete na iconiq.cz a už zítra nás čekají další velká jména módního průmyslu jako Rebecca Minkoff, Nicole Miller nebo Zimmermann.