New York přivítal první podzimní kolekce

/ Redakce

Čtvrteční neworské počasí bylo tak trochu aprílové. Chvíli hřálo slunce, které záhy vystřídaly obrovské sněhové vločky připomínající, že zima ještě rozhodně neskončila. A stejně jako počasí byly velice proměnlivé také kolekce, které zaplnily první den místního týdne módy.

BCBG Max Azria

Kolekce inspirovaná cestami od Barcelony až do chladných koutů poblíž Baltského moře, je zastoupena především kousky z bílé, šedé a velbloudí hnědé palety doplněná o akcenty oranžové nebo červené.

Najdeme v ní propracované kabáty se světlou kožešinou, tuniky, rozevláté kardigany a především krásné svetry zdobené technikou patchwork i různými dalšími detaily včetně originálních výšivek dolaďujících rozevlátý bohémský styl.

BCBG

BCBG Max Azria

Honor

Americká severovýchodní divočina doplněná o roztomilý motiv jelenů, nadýchané šaty z hedvábné organzy či barevné punčochy. Giovanna Randall se pro tentokrát zaměřila na výraznější kousky, nádherné oranžové šaty střídaly bílé koktejlky nebo fialové široké kalhoty.

Honor

Honor

Lisa Perry

Pop-artem inspirovanou kolekci prezentovala během prvního dne newyorského týdne módy také Lisa Perry, která dala už poněkolikáté přednost veselým barvám a hravým šatům střiženým do A-linie.

Svou procházku šedesátkami doplnila mnoha moderními prvky – nechyběly grafické potisky, geometrie, kožešina, metalické materiály či zlaté kotníčkové boty.

Lissa Perry

Lissa Perry

Tadashi Shoji

I přesto, že se jedná o podzimní kolekci, Tadashi nezapomněl na svou romantickou duši a naservíroval nám nádherné převážně černobílé šaty různých délek a materiálů. Nezapomněl ale ani na další barevná provedení či náročné výšivky.

Středobodem jeho nejnovější tvorby se stala „krása létání“, jež se do kolekce promítla nejen pomocí vzdušných šatů a zdobeného neoprenového topu, metalického pláště nebo sukní zdobených pomocí peří.

Tadashi Shoji

Tadashi Shoji

Foto: WWD