Pátek třináctého nebyl rozhodně smolným pro Nicky a Simone Zimmerman. Duo představilo kolekci, jejíž barevný základ byl inspirovaný interiérovým designem 60. let.

Modely, některým připomínající festivalovou sezónu, charakterizuje kvalitní materiál, dlouhé volné siluety s hromadou svůdných průstřihů, ale také vlněné strukturované kabáty či topy se zvýšeným límečkem.

Zimmerman

Zimmerman

Zajímavou podzimní kolekci předvedla také Marissa Webb, která se nechala inspirovat v pánských šatnících a své modelky navlékla do širokých kalhot, tunik z těžkých materiálů, vestiček i monochromatických celků.

Marissa si také pohrála s vrstvením, přes bílé košile přehodila obepnutá sáčka, krajkové topy doplnila oversized sáčky a koženými legínami.

Marissa Webb

Marissa Webb

Síla a svádění jsou dvě hlavní klíčová slova protínající kolekci Jason Wu podzim/zima 2015-16. Devadesátkové siluety v modernějším provedení vyšperkoval Jason pomocí zvýrazněného pasu a sukním či kalhotám v délce po kotníky.

Dále nás zasypal kousky doplněnými o objemnou kožešinu, elegantní děrované šaty vystřídaly topy z hadí kůže usměrněné tenounkými pásky a jemnými lodičkami.

Jason Wu

Jason Wu

Dost odlišná kolekce na nás čekala v sobotu, kdy byl na programu nejen Alexander Wang. Ten zahalil své modelky skoro bez výjimky do černé barvy, odvážnosti a vzdoru proti všem pravidlům. Metalové prvky se odrážely nejen na oděvech, ale také na doplňcích.

Alexander Wang

Alexander Wang

Oproti tomu Misha Nonoo vsadila na romantickou atmosféru včetně živé kapely. Bezmála tři desítky modelů charakterizují klasické střihy jemně zdobených šatů, zajímavě provedených kostýmků a asymetrických sukní.

Misha Nonoo

Misha Nonoo

Foto: WWD