Kolekce 3.1 Phillip Lim se nese ve znamení klasických kousků, nechybí v ní typické a nadčasové oversized trenčkoty, jednoduché šaty i úzké kalhoty doplněné o kožešinové šály.

Jednotlivé modely jsou velice sympatické nejen nápadem vrstvit a skládat k sobě na první pohled nesourodé kousky z odlišných materiálů nebo jiných potisků. Líbí se nám dramatický nádech vykouzlený pomocí kůže, obuvi, jednoduchých účesů i tmavé borůvkové rtěnky.

3.1 Phillip Lim

3.1 Phillip Lim

Zpátky do romantického světa se dostaneme s pomocí kolekce Carolina Herrera, která je inspirována vodou, vlnami, odstíny modré i šedé a především pohybem vytvářejícím různé situace, vzory a tvary.

Nechybí v ní prolínání barev, bublinky, kožešina ani překrásné komplety topů a širokých kalhot, které spojuje nepřerušená vlna. Carolina se nebála ani 3D aplikací a několik z posledních modelů doplnila o velice zajímavé prvky dotvářející myšlenku (pod)mořského světa.

Carolina Herrera

Carolina Herrera

Výšivky, korálky, flitry a další aplikace se v hojném počtu objevují na Španělskem inspirovaných večerních šatech, bundičkách a kostýmkových kalhotách v kolekci Badgley Mischka.

Talentované duo se zaměřilo především na kvalitní materiály včetně kožených sukní a kašmírového ponča. Modelky se pyšnily natupírovanými účesy, ruce zdobily lesklé rukavičky a nohy černé punčochy zdobené aplikací krajky.

Badgley Mischka

Badgley Mischka

Sympatickou kolekci včera prezentoval také Narciso Rodriguez, který si pohrál s černou i bílou, do které zakomponoval výraznější barvy. Čisté linie, asymetrická provedení i zvýrazněná linie pasu jsou definice, na které se Narcisou soustředil asi nejvíc.

Narciso Rodrigues

Narciso Rodrigues

Závěrem bych ráda zmínila kolekci mé oblíbené návrhářky Lely Rose, která se nese především v duchu elegance, kostkovaného vzoru, třásní i peří. Kašmírové svetry doplnila o lesklé tylové sukně, šaty s dlouhými rukávy zase o propracovanou krajku nebo transparentní detaily.

Lela Rose

Lela Rose

Foto: WWD