Spoustu povedených a hlavně luxusních kousků ušitých přímo na tělo, které zdobily především zvířecí potisky a černá krajka, předvedla sourozenecká dvojice Camilla and Marc slavící již 10. výročí účasti na tomto týdnu módy. Sympatické duo Bec & Bridge vsadilo především na hru světlých a tmavých odstínů. Dámy se nechaly inspirovat východní a japonskou kulturou, a tak k vidění byly různé materiály.

Kym Ellery předvedla na první pohled docela složité prvky, které nejspíš nenajdou v australském podnebí své uplatnění, za to je ocení v americkém Vogue či Harper´s Bazaar, kde se Kym často věnuje stylingu jednotlivých fotoeditorialů.

Toni Maticevski, návrhářský talent známý především pro své návrhy svatebních šatů a rób na červený koberec, předvedl nádhernou kolekci podtrhující ženské kouzlo. Inspirace jarní kolekcí Rafa Simonse však byla evidentní na první pohled.

Další sourozenecké duo, Alexandra a Genevieve Smart známé jako Ginger & Smart má za sebou rovněž dlouholeté zkušenosti v módním byznyse. Zaměřují se především na oděvy pro sebevědomé a sexy ženy. Ke zhlédnutí byly květinové kabátky i úzké sukně.

Že by móda měla být především hrou, ukázala teatrální kolekce Romance was Born, která byla jedním z úsměvných momentů celé akce, a proto fotografie několika modelů tak nemohou chybět níže v galerii.

Jedny z nejlepších kolekcí ovšem bohužel nebyly ke zhlédnutí na přehlídkovém mole, nýbrž formou soukromé prezentace. Tu zvolil pro svoji kolekci např. Josh Goot, který využil mnoha potisků a inspirace džunglí. Susien Chong a Nic Briand se značkou Lover doplnili týden módy o zajímavou kombinaci krajky a zvířecích motivů.


Foto: australia.mbfashionweek.com, facebook.com