Ohlédnutí za týdnem módy v Austrálii

/ Redakce

Jarní australský týden módy letos probíhal v rozmezí 8. – 12. dubna, opět za podpory společnosti Mercedes-Benz. A jak už to tak bývá, nebylo mu upřeno možná tolik pozornosti, kolik by si ve skutečnosti zasloužil. Nicméně si myslím, že tato obrovská akce konající se již od roku 1996 dýchá čtyřem největším a nejuznávanějším týdnům módy na záda.

Spoustu povedených a hlavně luxusních kousků ušitých přímo na tělo, které zdobily především zvířecí potisky a černá krajka, předvedla sourozenecká dvojice Camilla and Marc slavící již 10. výročí účasti na tomto týdnu módy. Sympatické duo Bec & Bridge vsadilo především na hru světlých a tmavých odstínů. Dámy se nechaly inspirovat východní a japonskou kulturou, a tak k vidění byly různé materiály.

Kym Ellery předvedla na první pohled docela složité prvky, které nejspíš nenajdou v australském podnebí své uplatnění, za to je ocení v americkém Vogue či Harper´s Bazaar, kde se Kym často věnuje stylingu jednotlivých fotoeditorialů.

Toni Maticevski, návrhářský talent známý především pro své návrhy svatebních šatů a rób na červený koberec, předvedl nádhernou kolekci podtrhující ženské kouzlo. Inspirace jarní kolekcí Rafa Simonse však byla evidentní na první pohled.

Další sourozenecké duo, Alexandra a Genevieve Smart známé jako Ginger & Smart má za sebou rovněž dlouholeté zkušenosti v módním byznyse. Zaměřují se především na oděvy pro sebevědomé a sexy ženy. Ke zhlédnutí byly květinové kabátky i úzké sukně.

Že by móda měla být především hrou, ukázala teatrální kolekce Romance was Born, která byla jedním z úsměvných momentů celé akce, a proto fotografie několika modelů tak nemohou chybět níže v galerii.

Jedny z nejlepších kolekcí ovšem bohužel nebyly ke zhlédnutí na přehlídkovém mole, nýbrž formou soukromé prezentace. Tu zvolil pro svoji kolekci např. Josh Goot, který využil mnoha potisků a inspirace džunglí. Susien Chong a Nic Briand se značkou Lover doplnili týden módy o zajímavou kombinaci krajky a zvířecích motivů.


Foto: australia.mbfashionweek.com, facebook.com

0 Comments

    Leave a Comment