Uběhlo jen několik hodin od vyhlášení a následného předávání filmových cen Oscar 2014. Nás samozřejmě zajímají výsledky tohoto dlouho očekávaného klání, ale ještě mnohem více souboj, který se odehrál na červeném koberci.

Proti sobě stálo hned několik týmů s vražednými pohledy. První z nich tvořily přísné dámy v černých róbách se zajímavými aplikacemi. Anna Hathaway zvolila zdobené šaty Gucci, Charlize Theron dala přednost Dioru a Julia Roberts se zahalila do krajkových šatů Givenchy.

julia-roberts-vogue-2mar14-pa_b_426x639

V jednoduchosti, která mohla být pro módní nadšence docela velkých zklamáním, pokračoval tým modrých složený ze Sandry Bullock, Amy Adams a nádherné Lupity Nyong´o – její blankytně modrá róba s hlubokým výstřihem a zdůrazněným pasem pochází z kolekce Prada.

lupita-nyongo-vogue-2mar14-pa_b_426x639

Nouze ovšem nebyla ani o béžovou, růžovou, zlatou, stříbrnou i bílou barvu. Bohužel se často jednalo o šaty, u kterých podvědomě přemýšlíte nad tím, zda jste je již náhodou na někom neviděli.  Jedním ze zářných příkladů je róba Kate Hudson z módního domu Versace.

kate-hudson-vogue-2mar14-pa_b_426x639

Logicky tak nejvíce vynikly ty dámy, které se nebály výraznější barvy, delší vlečky či zajímavých aplikací a potisků. Jeden z nezapomenutelných modelů večera oblékla herečka Jennifer Lawrence. Svoji jednoduchou róbu Dior postavila na váhu proti trapnému okamžiku na začátku programu, kdy po procházce na červeném koberci upadla. Šaty jasně zvítězily a na pád si nikdo (skoro) nevzpomněl.

jennifer-lawrence-vogue-2mar14-pa_b_426x639

Večer také ovládla lesklá psaníčka zdobená kamínky a neobešel se ani bez módních faux-pas. O jedno takové se postaral zpěvák oblíbeného songu „Happy“ Pharrell Williams, který přišel tento večer oděný do saka a šortek Lanvin. Bohužel ani motýlek jeho provinění nezachránil.

The 86th Academy Awards-Arrivals

Další róby z pohádkového večera hledejte v naší fotogalerii.

Foto: Profimedia.cz