Uplynulo již několik dní od konce dalšího týdne módy, Japonsko opět celému světu předvedlo, že se nebojí celosvětové konkurence a ukázalo velice široký módní záběr. A nemohou za to jen dámské a pánské kolekce určené pro podzim a zimu následujícího roku.

Tokio bylo ke konci března avantgardní více než kdy jindy, ale velice zvláštním směrem. Modelky byly totiž překvapivě zahaleny do výrazných kousků oblečení, patrný byl také nádech popu a nešlo přehlédnout dívčí sukně vyplněné kvítky. Doslova.

dresscamp45

Kolekce, jak už to během tohoto týdne módy bývá, charakterizovaly protiklady. Vkus, kterým nadchla kolekce A Degree Farenheit, Matohu či Major Minor, střídalo zděšení, za které mohla Alice Auaa, následované údivem nad dokonalými nápady, střihy i materiály. Ve fotogalerii nechybí ani fotografie z romantikou překypující kolekce DressCamp.

a-degree-farenheit17

Výstřednostem se samozřejmě nevyhnuly ani ulice velkoměsta, lidé vzali své šatníky útokem a plácali do svého outfitu páté přes deváté, přesně tak, jak jsme u nich zvyklí.

37ac7a2c1bbaa39de7a64a7066e7071c

fff0e4823e85002e9b6be2c1e65bb7b3

Extravaganci se snažil umírnit speciální host, jímž byla čtvrtý den události návrhářka světového formátu Diane von Furstenberg. Ta, i na počest oslav 40. výročí založení vlastní značky, předvedla japonskému publiku svoji nejnovější kolekci. Zopakovala tak podívanou, jež byla k vidění v únoru během týdne módy v New Yorku.

ff7d9dac24b77c20141d71b1bc47612f

Co více k tomu dodat.

Tokio mě prostě baví a bavit asi nepřestane.

 

Foto: Pinterest, WWD