Dlouho a s napětím očekávaná premiéra Nicolase Ghesquiéra po odchodu Marca Jacobse se ve středu dopoledne stala rozhodně tou nejsledovanější přehlídkou vůbec. A vyplatilo se na ni do závěrečného dne pařížského týdne módy určitě počkat.

Ta změna byla cítit ve vzduchu již při zasedacím pořádku, s nástupem modelek byla nepřehlédnutelná. Na první pohled bylo vidět, že se Nicolas drží racionální stránky módy a příliš se nad ní filozoficky nezamýšlel, nezapojil tolik emocí jako Jacobs.

Vsadil na praktičnost, pohodlí a hlavně reálný svět nádherných oděvů, které by chtěla nosit většina žen. „Oblečení musí být praktické, vysvětlil. „Jsem obklopen mnoha ženami, takže se jim snažím naslouchat. Sbírám jejich názory a myšlenky a kombinuji je. Jako je tomu v šatníku.“

Zúročil svoje zkušenosti u značky Balenciaga, modelům dodal nádech 60. let, šaty a sukně charakterizovaly A linie, výrazné kapsy a zipy. Kombinoval materiály přírodních barev, ale nebál se ani výrazné modré či bordó. Nejen důraz na propracované kabáty znamenal úžasný start tohoto návrháře pro jednu z nejúspěšnějších značek současnosti.

lv

lv2

Poslední přehlídkový den patřil také značce Hermés. Christophe Lemaire si pro jeho zakončení vybral luxusní sofistikované modely, pro které je tento módní dům význačný.

Christophe tvoří pro ženy trochu záhadné, trochu exotické a naprosto nezávislé. Představil oversize kabáty, kostýmky i svetry definující pohodlné siluety, hedvábné šátky typické pro značku využil mnoha různými způsoby. O slovo se přihlásila kůže, z barev dominovala šedá, černá a hořčicová.

hermes

Miuccia Prada překvapivě nevybočila a vsadila na největší trendy sezóny – praktičnost, kvalitní pleteniny a originální kožešiny.

Kolekci Miu Miu definuje mladistvý duch, zábava a nositelnost spojená s praktičností. Najdeme v ní sportovní kabátky a plastové bundičky, topy i části minisukní z tohoto materiálu.

Siluetu 60. let podporují pastelové barvy zkombinováné s tlumenými odstíny. Mezi nevinnými modely připomínající školní uniformy se ovšem vyskytují už méně nevinné košile bez knoflíků a kožešina se zvířecím potiskem.

miu

miu2

Foto: WWD