Kolekce Stella McCartney, Elie Saab, Giambattista Valli a také Saint Laurent jsou poměrně dobře rozeznatelné i zapamatovatelné, jelikož každý z jejich kreativních návrhářů často vsází na docela jiné materiály, barvy či zajímavé detaily. Nejinak tomu bylo při vytváření modelů pro následující podzim a zimu.

Energie, pohyb podpořený různými všitými aplikacemi i zajímavými efekty v podobě vlnek dodal kolekci Stella McCartney zajímavý podtón dramatičnosti.

Modelky předvedly různobarevné kousky, show ovládly kabáty, sukně i kalhoty s vysokým pasem, nechyběl ani sportovní duch v podobě bundiček, maskulinní stránka díky pánským oblekům či praktičnost v podobě dlouhých pletených svetrů.

mccartney

Temná okázalost. Přesně tímto souslovím definoval svoji podzimní kolekci talentovaný Elie Saab. A byla přesně taková jako vždy – uhlazená, precizní a nápaditá. Obsahuje kousky vhodné na denní nošení, ale také róby, které by mohli s okamžitou platností obléci hvězdy na červený koberec.

Paleta barev je poměrně jednoduchá – vínově červená, lahvově zelená, světle růžová a černá. Elie primárně vsadil na monochromatické modely a také předvedl několik různých siluet – čisté peplum topy zkombinoval s úzkými kalhotami, poté přidal výrazná ramena, další model byl užitý přímo na tělo a následovaly rozevláté šaty.

Přehlídku zakončil porcí extravagantních kousků s nekonečným množstvím flitrů, dávkou ženskosti a luxusními detaily či šaty s vysokými rozparky vyrobené z několika různých materiálů.

saab

Mladistvý nádech nelze upřít kouskům od Giambattista Valli, většina z nich končila několik centimetrů nad koleny.

Bylo přidáno zajímavých materiálů, objemné spodní části, zvířecích vzorů i potisků květin. Modely doplňovaly huňaté šaty, výrazná ramena i masivní náhrdelníky.

valli

Hedi Slimane se ve své poslední kolekci soustředil především na kontrast kůže a třpytu. Vytvořil nespočet kabátků, motorkářských bundiček a zařadil i jednoduchá ponča.

Kožené kalhoty kombinoval s bílými košilemi, kterým dodal šmrnc pomocí černých či bílých motýlků, make-up artisté vsadili na tvrdé líčení očí, které ještě více podpořilo černé punčochy a celkově dramatický pohled modelek.

laurent

Foto: WWD