Posledních několik období fungují Lagerfeldovy kolekce jako magnet na přítomné obecenstvo, fotografy i obyčejné smrtelníky, kteří hltají jeho kousky po skončení celé show.

I tentokrát nezahálel a do kolekce Chanel jaro/léto 2015 namíchal pro všechny své obdivovatele dokonalý koktejl hýřící všemi barvami nekonečného množství odstínů, jež mají svojí různorodostí vyjadřovat rozdílnost mezi ženami jako takovými.

chanel-013

 A že těch obdivovatelů nebylo málo, včerejší návštěvu Grand Palais si nenechala ujít například Poppy Delevingne, Alexa Chung nebo Chris Jenner. Na přehlídkovém mole se zase objevila jedna z jeho múz – Gisele Bündchen.

poppy-delevingne-and-alexa-chung-sf

První část kolekce se nese v pestrobarevném duchu, nechybí v ní nádherné sukně nebo třeba originální holínky. Postupně ovšem ustupuje do monochromatických outfitů, Karl si dokonce pohrál s geometrií a zařadil také pruhované modely. Ty byly nejčastěji složeny z kabátků a širokých kalhot, doplněné o asymetrické střihy a další originální nápady, jakým je například nošení šatů a sukně zároveň.

chanel-030

Jedny z nejkrásnějších modelů, které opravdu stojí za pozornost celého módního světa tvoří zdobené bílé košile často umocněné velkými kapsami doplněné o černé šortky nad kolena a také zlaté doplňky – nejčastěji v podobě výrazného zlatého pásku a třpytivé obuvi.

chanel-059

Nutno také podotknout, že v celé kolekci nenajdete jediný pár vysoké obuvi, na což Karl reagovat následovně: “Není to přece červený koberec, jsou to modely z ulice.” Ano, potkávat takové modely běžně na ulicích, tak to bychom si rozhodně nechali líbit, co myslíte?

chanel-073

Foto: WWD