Tou první je značka Ann Demeulemeester, kterou po odchodu ženy, jejíž jméno nese, kormidlují tři talentované mozky.

Kolekce pro sezónu jaro/léto 2015 je étherická a melancholická zároveň navíc okořeněná o prvky rocku. Najdeme v ní topy se špagetovými ramínky, potištěné šaty, charakterizuje ji vrstvení, černobílé outfity i maskulnní prvky.

Desktop246

Silueta čtyřicátých let byla hlavní inspirací značky Nina Ricci, která sáhla do své poválečné historie, tedy do doby, kdy byla pod vedením Madame Ricci a jejího syna Roberta.

Představeny byly topy, úzké sukně v prodloužené délce, kabáty bez rukávů i zdobená sáčka. Všimli jsme si také kašmírových svetrů přepásaných úzkým páskem či dalších zajímavých detailů na průsvitných šatech, jako například 3D aplikace.

Koláže408

Rick Owens se soustředil především na tuniky a šaty trojúhelníkového střihu v zemitých barvách. Na první pohled hodně podobné modely se liší snad jen zastoupením kůže či nepatrnými odlišnostmi ve střihu.

Koláže409

 Zaujala nás také puntičkářská kolekce Paco Rabanne. Modely s volány kolem těla, zábavnými průstřihy inpirovalo sportovní prostředí i prvky 60. let, které se projevily především na roztomilých minišatech.

Koláže410

Předlohou pro tvorbu nové kolekce Balmain byly popové královny Rihanna a Beyoncé, respektive jejich sexy oděvy, v nichž se prezentují během svých koncertů.

Olivier Rousteing pracoval s krystaly, třpytkami i kůží a vytvořil kolekci tak výstřední, že si ji dost dobře neumíme na ženách během obyčejného dne představit. Široké kalhoty, zkrácené topy i strečové šaty s průstřihy zdobené grafickými ornamenty jsou prostě a jednoduše už trochu moc a Olivier tak hranici určité svůdnosti dost přestřelil.

Koláže411

Foto: WWD