Sobotní i nedělní harmonogram týdne módy v Paříži byl vyplněn mnoha zajímavými jmény, na mole se objevilo hned několik pozoruhodných kolekcí. My se dnes ovšem budeme držet zkrátka a do kontrastu postavíme kolekce John Galliano, Chloé, Céline a Jean Paul Gaultier.

První jmenovaná značka, John Galliano, nyní funguje pod vedením Billa Gayttena. Ten představil poměrně umírněnou kolekci, kterou ovládly šedé, hořčicové a khaki tóny v kombinaci se sněhově celobílými modely.

Překvapivě se jedná o velice ženské outfity, umocněné o transparentní materiály, které tvoří převážně šaty s abstraktním potiskem v různých délkách se srdíčkovými výstřihy, peplum kabáty doplněné kožešinovými límci, motorkářské bundy či elegantní rukavice končící v oblasti loktů.

galliano

Přání Clare Waight Keller pracující pod brandem Chloé bylo představit veřejnosti „záhadnější a divočejší stránku dívky Chloé“. Záměr se jí určitě vydařil, vsadila na barevné geometrické potisky s převahou zlaté barvy.

Hedvábné šaty v odstínu slonovinové kosti, béžové i pudrově fialkové následovaly modely s třásněmi, zvířecími motivy, objemné kabáty s výšivkou doplňovaly kabelky držené přísně u těla.

chloe

Čistou a vypilovanou kolekci, jež charakterizuje její rozmanitost v každém modelu, ať už se jedná o střih, barvu či kombinaci, představila značka Céline.

Propracované kabáty s neobvyklým řazením knoflíků, topy s výraznou částí kolem krku doplněné o široké kalhoty následovaly svetry ke kolenům.

celine

To nejšílenější ovšem přichází ke konci. Přídavná jména typická pro přehlídku Jean Paul Gaultier by nejspíš vypadala takto: retro-futuristická, vesmírná a galaktická s velkou porcí zábavy.

Rihanna či Beth Ditto sledovaly celou událost se zatajeným dechem. Na řadu přišly nové materiály, modelky a modelové různých věkových skupin.

Hutná kolekce čítající skoro sedm desítek modelů se pyšnila motorkářskými bundami, sukněmi, svetry se zipy i motivy britské vlajky. Nechyběla ani korunka.

gaultier

Foto: WWD