Raf Simons, kreativní ředitel značky Christian Dior, představil další kolekci, která nese velmi výrazně jeho rukopis. Oslavuje sílu městské ženy, která se nebojí obléknout kolekci s pánskými prvky. Jednoduché střihy, které nechávají vyniknout ženskou siluetu. “Tuto sezonu jsem chtěl představit novou ženu, ” říká Raf Simons. “Ženu s energií a sílou města, tato sezona je méně o volném čase v zahradě a více o místech ve městě.”

Střídmě střižené kostýmy dávaly vyniknout štíhlým siluetám, do kontrastu doplněny výrazným šněrováním po stranách. Zpoza perfektně střižených asymetrických kabátků vykukovaly sytě barevné šaty. Barev se Raf Simons nebál ani v této kolekci, ostře zářivé odstíny žluté a fuchsiové doplnila námořnická modrá. V jemnějších odstínech převažovala antracitová, zelená i šedá.

Asymetricky byly střiženy i šaty, dvojí střih zahrál svoji roli s dvojí výraznou barevností a dal tak vyniknout své jedinečnosti.

Raf Simons představil Dior kolekci, která vás upoutá na první pohled, není však prvoplánová. Svůj půvab a hodnotu rozbalí na pohled další, čím více a podrobněji si ji pak prohlížíte, tím více ve vás zůstává.

Foto: Kamila Písaříková, wwd.com