Včera jsme se zaměřili spíš na neznámé návrháře, kteří stáli na samotném počátku dlouhého pařížského maratonu. Dnes se ovšem podíváme, co zajímavého přinesly kolekce návrhářů, jejichž poznávacím znamením se stala ozdobnost, nápadné aplikace a výšivky či výrazné barvy.

Francouzský návrhář Alexis Mabille přišel s kolekcí pro ženy, které jsou neustále v pohybu a během dne nemají čas ani chuť se převlékat na večerní dýchánek s přáteli či romantickou večeři s partnerem. Namixoval pohodlí s elegancí a sofistikovaností.

Do poháru přidal tóny šedé, černé, tmavě modré a nezapomněl ani na smaragdovou. Kouzlil s modrým saténem, širokými kalhotami, ozdobnými aplikacemi a košile využil jak v kombinaci se sukní, tak jako krátké šaty, jež ozdobil páskem s mašlí.

alexis

Přání návrháře Dries Van Noten bylo od počátku jasné: „Chtěl jsem barvy. Chtěl jsem zábavu a tak jsme kolekci pojmenovali „Couturama“. Využil geometrii, výrazných barev, ostrých linií i grafických motivů.

Ramena či oblast krku se nebál ozdobit 3D květinami, modelky zkrášlil výraznými brýlemi a jednotlivé modely pomocí nepřehlédnutelných zipů a pásků.

dries

Svůj debut pod značkou Rochas si prožil Alessandro Dell´Acqua, který se rozhodl vydat tak trochu jiným směrem. Kolekci definují oversize siluety, vrstvení, zdobení i lesk. Nebál se peplum topů zkombinovaných se sukněmi a kabáty, výrazných rukavic či objemných šatů v délce až na zem.

rochas

Pod taktovkou Gogy Ashkenazi, kazachstánské rodačky, která vyrůstala v Moskvě, vznikla kolekce, v níž proti sobě postavila dva elementy – architekturu a přírodu. Robustní stan se tak rozhodla vyzdobit pomocí tisíců živých tulipánů.

Modely značky Vionett tak tvoří dlouhé kožené sukně, tulipánové motivy, aplikace na šatech i topech, ale i excentrické modely, jež byly obohaceny o výraznou limetkově zelenou barvu.

vionett

Foto: WWD