Mezi poměrně překvapivé kolekce s návratem ke starším idejím a dřívějším předchůdcům zařazujeme ty od Ann Dmeulemeester, Balenciaga, Lanvin a také značku Nina Ricci.

Značku Ann Demeulemeester vede po odchodu samotné Ann trio talentovaných návrhářů, kteří během přehlídky dostali své fanoušky na rock ´n´rollovou vlnu a neubránili se celočerné kolekci se zlatými prvky, jež tvoří modely pro muže i ženy.

Najdete v ní převážně vesty, saka, kalhoty i kabáty, které vynikají svojí tajemností a vrstvením. Překvapivě došlo také na několik monochromatických outfitů v bílé, jež zakončila zajímavou podívanou.

ann

To Alexander Wang je se svojí podzimní kolekcí velice hravý, značku Balenciaga oživil barevným a svěžím kabátkem, zaměřil se především na pleteninu a zajímavé motivy. Důraz kladl hlavně na oblast ramen, jejich objem vyvážil úzkými kalhotami.

Ke kolekci přidal vlněné kabáty a bundy zdobené nápadnými zipy a zdůrazněným pasem. Kabátům často nechyběly vtipné kapsy klokanky či kožešinové detaily.

balenciaga

Nezvykle extrémní a extravagantní bohatou kolekci čítající celkem 48 modelů představil Alber Elbaz, který před začátkem show uvedl: „Dříve jsme pracovali s intuicí, byli jsme továrnou na sny a přesně do takové továrny se hodláme vrátit zpátky.“

Kolekce Lanvin je především o kombinaci objemu a jednoduchosti, kožešině, obrovských kloboucích, třásních a šatech. Ty zdobí typické barvy pro tuto značku – černá, tmavě modrá, pudrová i šedá.

lanvin

Značka Nina Ricci molo zahltila rozevlátými kašmírovými kabáty a bundičkami, jež byly často doplněny o saténové šaty či krátké sukně.

Nechyběly transparentní materiály, které střídala kůže, kožešina, brokát i květinový potisk na mnoha průsvitných šatech. Z barev kolekci vévodí černá, bílá, výrazná lila i záhadná bordó.

nina

Foto: WWD