Jean-Paul Gaultier představil svoji úplně poslední kolekci oděvů ready-to-wear a zakladatelka značky Chloé Gaby Aghion již nestihla zhlédnout kolekci značky, kterou v roce 1952 založila, zemřela ve svých 93 letech.

Nynější kreativní duše značky Chloé Clare Waight Keller se během vytváření zcela nových kousků soustředila výhradně na práci s materiálem vyprávějícím prostřednictvím krajky, květin i ptáčků, bavlny i denimu, ojedinělý příběh života.

Prezentovány byly rozevláté šaty zdobené uzounkými ramínky, volány i zdobnou krajkou. Za zmínku stojí také vysoké gladiátorky, zajímavá ponča nebo denimové overaly.

Desktop249

Své dlouholeté dobrodružství na poli ready-to-wear ukončil sobotní přehlídkou jeden z nejproslulejších francouzských návrhářů Jean-Paul Gaultier, který se nyní hodlá více věnovat své linii haute couture a značce parfémů.

Sobota byla tedy zasvěcena opravdu velké až teatrální události, na kterou Gaultier sezval spoustu svých přátel z branže, mezi pozvanými nechyběl Pierre Cardin, Alber Elbaz nebo Alexander Wang.

Objemná kolekce spolkla velké klobouky, dlouhé rukavice, kostýmky, extravagantní modelku i potištěné šaty s nápisem 2015. Součástí bezmála devádesátidílné prezentace ovšem byly také deštníky, transparentní topy, masky, holínky nebo mobilní telefony.

Koláže412

Právě jeden z návštěvníků Gaultierovi přehlídky – Alber Elbaz – předvedl svoji kolekci již ve čtvrtek. Tak jako obvykle se ovšem nese v duchu nostalgie, jednoduchosti a zajímavých detailů, které nás již nemohou překvapit ani urazit.

Koláže413

Foto: WWD