Předlohou k vytvoření kolekce značky Giambattista Valli byly – poměrně netradičně – fotografie nábytku a budov z dvacátého století, které definují pojmy jako abstraktní, kaleidoskopický a hypnotický. Valli se tak pokusil o vytvoření modelů inspirovaných japonskou kulturou, jež vyzdvihuje precizní linie všech předvedených siluet.

Modely nás oslovily svojí jednoduchostí, která jde ruku v ruce s promyšlenými detaily. Na několika z nich se opakovaly třásně, výrazné lemování a střídání barev nebo zakomponování transparentních materiálů. Za povšimnutí také určitě stojí nádherná obuv s kovovým efektem.

Giambattista Valli

Giambattista Valli

S (minimálně jednou ročně omílanou) podmořskou tématikou se pro tentokrát vytasil návrhář Elie Saab, přehlídkové molo zahalil do barev jako korálová, lahvově zelená, blankytně modrá a zářivě žlutá.

Modelky se předvedly ve vzdušných černobílých šatech, nádherných krajkových kompletech i sluncem prozářených a červánky pomalovaných róbách, které budeme s jistotou vídat během další sezózny na červených kobercích.

Elie Saab

Elie Saab

Minimalistickou a umírněnou kolekci pro všechny pravé dámy nabídla návrhářka Stella McCartney. Lehké modely s perfektním zpracováním tvoří především volné blůzky a široké kalhoty, nápadné průstřihy i zajímavé detaily v podobě dlouhých rukávů nebo masivních náhrdelníků.

Stella ovšem nabídla také několik modelů, na kterých se doslova vyřádila a opět tak vykřičela do světa, že žádná žena by neměla zůstávat pouze šedou myškou a jednou za čas skočit po hlavě do spárů extravagance.

Stella McCartney

Včerejší program patřil také značce Yves Saint Laurent, Heidi Slimane ponechal svým modelům špetku odvahy, mladistvosti i rock’n’rollu. Svoji pozornost ovšem upřel především na krátké kabátky, které se staly nepřehlédnutelnou součástí výrazné kolekce a představil je doslova na tisíc způsobů.

Yves Saint Laurent

Foto: WWD