Nádherné prostory Centre Pompidou, živá hudba a hřejivý úterní den. Tak přesně za těchto podmínek probíhala módní přehlídka znovuoživlé značky Vionnet, kterou zahájila série meruňkových a mentolových splývavých šatů.

V kolekci ovšem nechybí ani pletené svetry, plisované sukně a záplava kožených kousků. Večerní šaty v černobílém provedení často doplňují transparentní části, druhá polovina kolekce je barevnější a bohatá na různé typy průstřihů a kombinace materiálů.

Vionett

Vionett

Návrhářské trio, které pracuje pod značkou Ann Demeulemeester vsadilo na tmavou kolekci, jejímž klíčovým prvkem byly pásky, a to v odlišných provedeních. Přepásané kabáty, saka a ponča často zdobily černobílé proužky, výrazných doplňkem se staly kožené rukavice.

Ann Demeulemeester

Ann Demeulemeester

Zcela odlišné pojetí podzimní kolekce si vzala k srdci značka Balmain, respektive její kreativní ředitel Olivier Rousteing, který se v ní zaměřil na oslavu pařížské historie.

Výrazná orientální barevná paleta evokovala místní divoká 70. a 80. léta, šaty a kabáty přepásal Rousteing dominantními retro pásky, kolekci nechybí barevná krajka ani geometrické vzory. Romantické duše zcela jistě nadchnou dlouhé třásně, roztomilé volány na sukních i zajímavě řešená krátká saka.

Balmain

Balmain

Historií se nechal inspirovat také Alber Elbaz, Lanvin totiž letos slaví již 125 let od svého založení. Alber se v myšlenkách vrátil zpět do svého rodného Maroka, zaměřil se na výraznou ženskou siluetu i objemnou spodní část modelu.

V jeho bohaté kolekci nechybí zajímavé šaty, saka i sukně doplněné o zajímavé detaily v podobě třásní, kožešin, přírodních náhrdelníků, zlatých psaníček i roztomilých kšiltovek.

Lanvin

Lanvin

Digitální potisky hledejte v kolekci Paco Rabanne, která je bohatá na různé bundičky, kabáty a kalhoty končící v polovině lýtek. Zajímavé jsou také zdobené topy, do detailu propracované minišaty i transparentní kousky jimž vévodí nepřehlédnutelné zipy.

Paco Rabbane

Paco Rabbane

Foto: WWD