Jarní kolekce značky Louis Vuitton je ku překvapení všech poměrně dost rozdílná oproti té, jež nás oslovila před půl rokem. Největší odlišnosti spatřujeme v kreativitě a v posunu k riskování, ke kterému u Nicolase došlo a nebál se využití několika protikladných prvků zároveň.

Přehlídkové molo zahájila prezentace krásných krajkových šatů v různých provedeních, zanedlouho došla také řada na návrhářův oblíbený kousek – kalhoty. Nezapomeňme zmínit také nádherné kabátky, jež podtrhly zřejmou inspiraci sedmdesátými léty, ty doprovázely áčkové střihy sukní.

vuitton-023

Jednoduché topy doplnil Ghesquiére o kalhoty s potisky autíček, a navrch přidal kožešinové přehozy kolem krku nebo lesklé kozačky různých barev. Rozevláté sukně a šaty z odvážných materiálů hrdě následovaly křiklavé komplety, při jejichž tvorbě se návrhář doslova vyřádil.

vuitton-012

Vydařenou součástí jsou také kabelky, ty zde najdete v několika různých tvarech a netradičním zpracování, nechybí ani typický monogram.

vuitton-009

“Je to dalších šest měsíců, co buduji skříň a definuji dnešní podobu značky Louis Vuitton, přemýšlím o různých momentech pro různé ženy.”, uvedl Nicolas ke své druhé kolekci, díky které přidal do své dosavadní tvorby zcela jiný a mnohem odvážnější element. 

vuitton-027

Foto: WWD