PFW: Riskantní tah Nicolase Ghesquiéra

/ Redakce

Svoji druhou kolekci pro značku Louis Vuitton uchopil Nicolas Ghesquiére pevně do svých rukou a zaměřil se také na efektní prostředí, které ji nechalo vyniknout od začátku do konce.

Jarní kolekce značky Louis Vuitton je ku překvapení všech poměrně dost rozdílná oproti té, jež nás oslovila před půl rokem. Největší odlišnosti spatřujeme v kreativitě a v posunu k riskování, ke kterému u Nicolase došlo a nebál se využití několika protikladných prvků zároveň.

Přehlídkové molo zahájila prezentace krásných krajkových šatů v různých provedeních, zanedlouho došla také řada na návrhářův oblíbený kousek – kalhoty. Nezapomeňme zmínit také nádherné kabátky, jež podtrhly zřejmou inspiraci sedmdesátými léty, ty doprovázely áčkové střihy sukní.

vuitton-023

Jednoduché topy doplnil Ghesquiére o kalhoty s potisky autíček, a navrch přidal kožešinové přehozy kolem krku nebo lesklé kozačky různých barev. Rozevláté sukně a šaty z odvážných materiálů hrdě následovaly křiklavé komplety, při jejichž tvorbě se návrhář doslova vyřádil.

vuitton-012

Vydařenou součástí jsou také kabelky, ty zde najdete v několika různých tvarech a netradičním zpracování, nechybí ani typický monogram.

vuitton-009

“Je to dalších šest měsíců, co buduji skříň a definuji dnešní podobu značky Louis Vuitton, přemýšlím o různých momentech pro různé ženy.”, uvedl Nicolas ke své druhé kolekci, díky které přidal do své dosavadní tvorby zcela jiný a mnohem odvážnější element. 

vuitton-027

Foto: WWD