Jak se přibližovala hodina začátku přehlídky, v okolních ulicích bylo tak těsno, že se dalo už jen stěží projít. Začalo přibývat i elegantně oblečených dam i mužů, kteří se lišili nejen svými značkovými a pečlivě vyladěnými outfity, ale především bílou, ručně nadepsanou kartičkou v ruce – měli pozvánku na Dior fashion show.

Každou chvíli také zastavil u hlavního vchodu luxusní vůz s tmavými skly a z něho vystoupila více či méně okolí známá vip celebrita,  odměněna jásajícím davem a spouští blesků bulvárních fotografů proklouzla dovnitř, kde ji ovšem čekalo totéž, již ale ve více elegantním provedení.

Vchod do velkého stanu, kde se přehlídka Dior konala, byl v zahradách Musée Rodin. Přísně vypadající ochranka u vstupu opravdu nepustila nikoho nepovolaného, abyste se do stanu dostali, pozvánku jste museli ukázat celkem třikrát. I před stanem bylo fotografů a kamer požehnaně.

Fotily a natáčely se outfity přítomných významných dam i mužů, natáčely se rozhovory a novináři pečlivě zapisovali všechny značky, které měly přítomné ženy na sobě.

dior_zakulisi (16)

Ve stanu mělo vše také svoji přesnou organizaci, písmenka a čísla podle řad i sedadel, bílé lavice byly osvětleny vrchními barevnými světly s UV efekty.

Rychle jsem zapomněla na zimu a přeháňkový déšt, který ovládl okolí. Všudypřítomné očekávání z nové kolekce bylo znát u všech pozvaných hostů. Těsně před začátkem přehlídky byl stan opravdu zaplněn do posledního místa,  prostor na sezení neměl každý větší než snad velikost 36.

Celá show netrvala pak více než 15 minut, modelky chodily podél všech řad a z jednoho konce na druhý na ně skoro ani nebylo vidět. Odměněn bouřlivým potleskem v sále i v zákulisí, se skromně a jen na skok přišel poklonit autor kolekce Raf Simons. Vzápětí zmizel v zákulisí a všichni se začali zvedat. Ne však k odchodu, ale k přesunu právě do zákulisí, aby pogratulovali autorovi k úspěchu. Davy lidí proudily dovnitř a tak jsem šla také.

Zákulisí přehlídek miluji stejně jako přehlídky samotné. Organizovaný chaos, pečlivě vylepené jednotlivé modely se jmény a fotografiemi modelek byly perfektně srovnané stejně jako šaty, krásně uklizené v průhledných obalech. V zákulisí probíhaly rozhovory s Rafem Simonsem, co chvíli se také objevila nějaká celebrita, aby se s autorem nechala vyfotit. Já zachytila zpěvačku Rihannu i velmi štíhlou a elegantní Olivii Palermo.

dior_zakulisi (23)

Byl to zážitek! Nepopsatelný a perfektní, který ve mně zůstane. Snažila jsem se atmosféru zaznamenat na fotkách, podívejte se do následné fotogalerie.

Merci Monsier Dior…a snad zase příště.

Foto: Kamila Písaříková