Událost, která každoročně oslavuje otevření módní expozice v roce 1948, proběhne pod taktovkou časopisu Vogue a také ve spolupráci s prodejcem luxusního zboží Moda Operandi. Moda Operandi není jen tak nějaký obchůdek – módu zítřků zde totiž můžete nakupovat již dnes.

A právě Moda Operandi, jejíž spoluzakladatelkou a kreativní ředitelkou je jedna z editorek americké verze Vogue Lauren Santo Domingo, se rozhodla vsadit na spolupráci s dvanácti věhlasnými světovými návrháři, která vedla k vytvoření ojedinělé kolekce, jež podpoří oslavy Institutu kostýmů v rámci výstavy „Punk: Chaos to Couture“.

Spojením jmen jako Givenchy, Balmain, Dolce & Gabbana, Moschino, Prabal Gurung, Vivenne Westwood či Rodarte tak na jednom místě vznikla exkluzivní punková kolekce skládající se z více než sta kusů nových i vintage modelů.

V této extravagantní kolekci najdete vše, od korzetových šatů od Vivenne, přes hodinky Foundwell, až po kožené rukavice, blejzry, vesty, masivní náhrdelníky nebo bavlněná trička pošitá zářivými plíšky tvořící nápisy.

Ceny předmětů z kolekce, která je dostupná již od 2. května, začínají na 100 eurech a končí skutečně v závratných výšinách. Celá je k prohlédnutí na oficiálních stránkách prodejce http://modaoperandi.com/chaostocouture.

Foto: Facebook.com, modaoperandi.com