Anna Molinari čerpala pro svoji podzimní kolekci inspiraci z asijských zemí a na okázalé látky nechala vytvořit nápadné květinové aplikace, přebrala myšlenku kimon a na většinu šatů využila satén. Kolekce Blumarine je plná krátkých sukýnek, úzkých kalhot, kožešiny a celkově čistých střihů.

bluemarine

Záměr v kolekci Emporio Armani spočíval v kombinaci ženských a mužských elementů. Zřetelné pánské obleky v šedých tónech doplňovaly kloboučky či střevíčky s mašličkou. Saka v prodloužené délce provázející celou přehlídku na chvíli vystřídaly dlouhé kabátky, krátké bundičky, vtipné kravaty i zdobené límce.

emporio_armani

Podobným námětem prodloužených délek se inspirovala také Angela Missoni, modelkám ovšem vdechla o něco více energie prostřednictvím širší barevné palety a rozmanitostí střihů. Kolekci Missoni vévodí také řada doplňků, od barevných rukavic, přes klobouky, vysoké podkolenky až po roztomilé batůžky, které se již několik sezón vrací zpátky na scénu.

missoni

V pátek svoji kolekci předvedla také Donatella Versace, která se zaměřila především na proporce a střihy. Lehko identifikovatelné kousky její značky tentokrát tvořily především rozevláté přiléhavé šaty s dlouhými rukávy, kabáty s výraznými knoflíky i dámské kostýmky různých barev. Z doplňků si nelze nevšimnout výrazné obuvi, mohutných náhrdelníků i minikabelek.

versace

Svoji zasněnou pohádku předvedlo také duo Dolce & Gabbana, které svoji prezentaci pojmenovalo „Začarovaná Sicílie“. Kabáty nechaly pokrýt květinovými aplikacemi, zvířátky, potisky klíčů i honosnými kameny. Šaty se sovičkami či modely s veverkami se postaraly o roztomilé zakončení kolekce čítající celkem sedmdesát modelů.

dg

 Foto: WWD