Není to tak dávno, co vyšla najevo tajemná minulost značky Hugo Boss, jejíž zakladatel způsobil nynějším majitelům pořádnou porci vrásek na tváři. Ani veřejná omluva na oficiálních stránkách či v knize mapující zrod značky během let 1924 – 1945 nedokázala vymazat obrovskou skvrnu, kterou napáchal fakt, že Boss v období druhé světové války šil uniformy pro německé nacisty.

hugo boss

V průmyslu, který je plný bezesných nocí, bujarých večírků a velikosti nula, často nechybí ani tvrdé drogy. Jeden takový průšvih potkal i krásku Kate Moss, to když byla v roce 2005 přistižena při šňupání kokainu. Následovalo propuštění z kampaní Burberry, Chanel i H&M. Kate se ovšem velice rychle vzpamatovala, nemožné manželství (či nemožného manžela) poslala do kytek a o několik let později září více než kdy předtím, dokonce se prošla po několika letech po mole během přehlídky Louis Vuitton.

kate moss

Kontroverzní focení kampaně pro parfém Lola od Marca Jacobse s teprve 17 letou Dakotou Fanning nedopadlo zrovna podle očekávání. Po jejím nafocení si návrhář prošel doslova peklem, lidé si mysleli, že už Jacobs doopravdy zešílel, z fotografie níže je nejspíš patrné proč.

dakota fanning

Určitě si vzpomenete na příčinu, která stála za propuštěním Johna Galliana z postu kreativního ředitele domu Dior. Jeho projevy antisemitismu a vzhlížení k vůdci Třetí říše vypluly na povrch po několika skleničkách oblíbeného drinku. Pro ctižádostivého Brita to znamenalo nejen opovržení či pořádnou ostudu, ale především konec slibně rozjeté kariéry, kterou se nyní snaží marně zachraňovat.

galliano

Bylo toho ale mnohem více, jednoho krásného dne se přišlo na to, že Domenico Dolce a Stefano Gabbana neplatí státu daně, tak jak by měli a trest v podobě pobytu ve vězení je neminul. Neustále se hromadící skandály kolem módního fotografa Terryho Richardsona by vydaly na celou knihu.

A co teprve ta stará pohádka, která říká, že Tommy Hilfiger nehodlal nikdy dopustit, aby jeho oděvy nosily minority. Někdo říká, že je to lež, jako věž, ale víte jak to chodívá…

Foto: Pinterest